Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanada vs. USA - Ti hogy...

Kanada vs. USA - Ti hogy dontenetek?

Figyelt kérdés
A helyzetem egyedi.Kanadaba,Calgaryba elek 7 honapja.A baratomnak olyan mazlija van,hogy talalt egy munkaadot aki munkavallalasi engedelyt intez neki,par ev mulva pedig atadja neki jol mukodo ceget.Hatalmas lehetoseg nagyon boldogok vagyunk.Viszont nem nyerte el tetszesunket se a varos,se Kanada.Tul nyugodt,viszont tetszik a jo kozbiztonsag.Nembiztos hogy maradnank.Gondolkozunk Kalifornian,ott is LA.Soha nem jartunk ott,de vonz a tenger es a meleg eghajlat.1 eve meg Floridaba,Miamiba akartunk menni,de itt kotottunk ki mert itt elnek rokonok,o altaluk ide tudtunk jonni.Nemtudjuk mitevok legyunk.Meg az even megkapjuk a munkavallalasit.Maradjunk vagy menjunk USA-ba???Ti mit tennetek?Ahogy irtam a jovore nezve itt jok a kilatasaink.Tudtok esetleg jobb helyet USA-ba mint Kalifornia?Koszi a segitseget elore is!
2010. nov. 19. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem az első biztosan az lenne, hogy megteremtsek egy anyagi biztonságot magamnak. Miami és LA megvár, de egy ilyen lehetőség nem hiszem, hogy még egyszer adódhat.
2010. nov. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is egyet értek az 1. hozzászólóval. Egy pár évet még kibírok. 2-3 év alatt szerintem, ha jó a munka, meg lehet keresni annyit, hogy még a családra is jusson később bőven.

Utána pedig irány az USA. :) Én is személy szerint oda szeretnék majd költözni. Kanada hűvösebb ország. Ha választani kellene, én is LA-be mennék, mintsem Miamiba, mert ott hallottam, hogy elég sok a bűnözés (gondolom Los Angelesben sincs máshogy nagyon), de Floridában sok a tornádó és vihar is.

Szerintem még New York környéke is nagyon szép, persze az már kicsit hűvösebb. :)

Végül is nem muszáj nektek LA-t választanotok, rögtön az egyik legnagyobb, leghíresebb várost, lehet egy kisebb is, a tengerpart mellett.

2010. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Én biztos hogy először élnék a kanadai lehetőséggel. Nehogy az legyen a vége, hogy két szék közül a pad alá estek.

A másik: az usában sem egyszerű munkavállalási engedélyt kapni, ott minden kezdődne elölről.

2010. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a két ország közül én egyértelműen Kanadát választanám, még úgy is, hogy utálom a hideget - de amit leírtál, az alapján neked meg bejön az USA. A többiekkel abban egyetértek, hogy ha most van egy biztos ugródeszkátok, akkor jó alaposan adjátok meg a módját az ugrásnak, sokkal több örömötök lesz az USA-féle változatban, ha megvárjátok azt a pár évet!
2010. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Milyen érdekes, hogy mindenki vagy Kaliforniába, Floridába vagy New Yorkba akar menni..


Ha Európa, akkor: London, Berlin, München, Párizs.


És a világ bezárult számukra... :(

2010. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Los Angelesben minden nap földrengés van, Floridában tornádók. Válassz! Vagy rád omlik a házad, vagy békében élsz a hidegben!
2010. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
fl,tampaban lakunk de mindenkepp ajanlom hogy kertvarosba koltozzetek!! a varosok este nagyon nem biztonsagosak a kertvarosokban meg tele van olyanokkal hogy elvan keritve 3M es falall a kornyek amiben van ugy kb 50-60 haz v tobb es ugy kapu csongovel lehet bemenni de van nem elkeritve de ezek altalaban elegge biztonsagosak meg este is a negerek is megvannak a seggukon hordanak szijjat tok korrektek szoval ha gyereket akartok en mindenkepp ajanlom a kert varost ha dolgozni akartok igen sok az ut kocsival na de itt nagy tavolsagok vannak ezt meg kell szokni peldaul apukam van mikor 8-9 oranyira dolgozik innen ilyenkor csak hetvegenkent jon csak haza van mikor 2 oranyira akkor haza jon mindenap most gondoljunk csak bele 2 ora alat szeged-budapestig eljuthatsz ha jol tudom :) de en mindenkepp USA ra szavazok : D
2010. nov. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
60%
Barney szerint USA ezerszer jobb, mert Kanada jóval "európaibb", és ez szerinte negatív tulajdonság. De Robin szerint meg ott sokkal kedvesebbek az emberek, mint az amerikaiak. Én szívesebben maradnék Kanadában.
2010. nov. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg érdekes hogy mindenki csak a New York, Miami, LA-ben gondolkozik, pedig sokkal jobb helyek is vannak ott.


LA-be biztos nem költöznék. Inkább Sand Diego vagy San Francisco stb..



Egyébként szerintem is maradjatok még 2-3 évet Kanadában. Most USA-ban elég rossz a helyzet, rengeteg az állás nélküli ember, de pár év múlva már biztos jobb lesz.

2010. nov. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
örülj a szerencsédnek és maradj Canadaban. Szerintem az emberek is normálisabbak ott.
2010. nov. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!