Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tényleg nem jöhet haza?

Tényleg nem jöhet haza?

Figyelt kérdés

Egy rokonom kiment Amerikába. Ott házasodott, most volt az esküvő pár hete. Már elötte megindította a letelepedésit, amúgy évek óta kint él (Texas).


Azt mondja, most 2 évig nem jöhet haza, vagy bukja a letelepedésit. Ez igaz?


jún. 29. 11:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A zoldkartya igenylesenel lehet igenyelni munka engedelyt es utazasi engedelyt is. En csak munkaengedelyt igenyeltem(EAD, hosszabb neven Employment Authorization Document) mert tudtam hogy nem lesz penzem hogy utazzak legalabb 1 evig. A munkaengedely nekem meglett kb 2-3 honap alatt es gondolom ugyan ennyi ido lett volna a folyamat ha utazasi engedelyt is kerek. A zoldkartya fel ev mulva lett meg.


En a covid elott csinaltam meg, akkor meg gyorsabb volt, azota tenyleg beletellhet 1-2 evbe is mire zoldkartyas lesz a rokonod. Ha kert utazasi engedelyt (advance parole) az előbb megvan elméletileg, legalabbis ez a lenyege az egesznek, a gyakorlatban most nem tudom hogy van mert a covid ota sokminden valtozott. Ha van munkaengedelye(EAD) akkor azzal együtt tudott volna kerni utazasi engedelyt(advance parole)is.

júl. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
I131 Advance Parolet kell kernie aminek az elbiralasa 6-10 honapot vesz igenybe, es Aprilis 1-tol kulon kell fizetni erte. Ha anelkul hagyja el az orszagot, akkor ugy tekintik, hogy nem kivanja a zoldkartya igenylest folytatni.
júl. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!