Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tényleg nem jöhet haza?

Tényleg nem jöhet haza?

Figyelt kérdés

Egy rokonom kiment Amerikába. Ott házasodott, most volt az esküvő pár hete. Már elötte megindította a letelepedésit, amúgy évek óta kint él (Texas).


Azt mondja, most 2 évig nem jöhet haza, vagy bukja a letelepedésit. Ez igaz?


jún. 29. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a zöldkártyája oda megy, ahova akar. Annyi kikötés van, hogy az évnek legalább a felét az USA-ban kell, hogy töltse. Ha illegális, akkor természetesen más a helyzet.
jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még nincs neki. Csak kb év elején indította.
jún. 29. 13:43
 3/12 anonim ***** válasza:
És most, milyen státusza van?
jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Munkavállalói.
jún. 29. 15:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha legális, akkor szerintem bármikor elhagyhatja az országot és vissza is utazhat. Elképzelhető, hogy a zöld kártya ügyintézés alatt nem ajánlott, de azt szinte kizártnak tartom, hogy ez 2 év lenne.
jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit utánaolvastam a dolognak. Valóban nem hagyhatja el az országot - külön engedély nélkül - a kérelme elbírálásáig. Ez valóban 2-3 évig is eltarthat.
jún. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintünk is csak kamuzott. Azt tudom csak elképzelni, hogy bármikor ellenőrizhetik a bevándorlásiak, de ha elötte jelzi, hogy x napra hazamegy egy fontos családi ügyben, akkor oké.
jún. 29. 16:28
 8/12 A kérdező kommentje:
#6, hol találtál erről infót?
jún. 29. 16:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sima google keresés.



"Generally, it is not easy to leave the country during this time. In most cases, you would need a specialized travel document to allow you to travel abroad and re-enter the U.S. without abandoning your adjustment of status application. This document is known as an Advance Parole document, which must be issued by USCIS."


Tehát nem lehetetlen, de nem is egyszerű.

jún. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Én sehogy nem találtam erre infót.
jún. 30. 06:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!