Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Milyen tanácsokat tudnátok...

Milyen tanácsokat tudnátok adni, egy egy éves jogsis első hosszabb útjához?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, egy éves lesz a jogsim kb mire megyünk nyaralni a párommal Zalakarosra. Én vezetek, neki nincs jogosítványa. Nem attól félek, hogy vezetni kell, csak hogy első hosszabb út úgy, hogy egy jogsis ember sem ül velem az autóban.. :D Tudom, megállhatok pihenni, de azért új a helyzet :)


Ha esetleg tudnátok jó tanácsokat adni, vagy van hasonló sztoritok, tapasztalataitok... Szívesen fogadok minden ilyesmit :)

Szép napot mindenkinek!



2015. júl. 14. 13:37
 1/6 anonim válasza:
100%
Két hónapos volt a jogsim, mikor autót kaptam, az első autó volt a családban, és senkinek nem volt jogosítványa rajtam kívül. kb. 1 hónappal később az első nagy utam Zalakaros mellé, Nagykanizsára vezetett. 450 km. Tanácsok: 1. az oktatóm mindig azt mondta, ha egy pillanatra is felmerül benned, hogy nem tudod megelőzni, akkor ne csináld. Várj kedvezőbb helyzetre, meg amúgy sem fontos neked a maximális megengedett sebességgel menned végig. 2. a főnököm meg azt mondta, autópályán vezetni a hülye is tud, mivel ott nincs szembejövő forgalom. És nyugodtan mondhatom, igaza van, az országúti vezetés sokkal több odafigyelést és döntési helyzetet igényel, főleg a kanyargós utakon. Saját tanácsként, pedig igen, állj meg. Ha óránként érzed úgy, akkor óránként.
2015. júl. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na, ez biztató :) Igen, én amolyan óvatos fajta vagyok, ha úgy nézzük, nem megyek bele kockázatos előzésekbe, és ha tudom az úti célom inkább korábban váltok sávot amikor tutira lehet stb...


Micsoda véletlen, én meg pont Zalakarosra megyek :D Igaz tőlünk "csak" kb 250 km-re van, nem 400-ra :) Izgalmasnak tartom ezt a lehetőséget, csak nem akarok felelőtlen lenni!


További szép napot, köszi a válaszod, sokat segítettél :)

2015. júl. 14. 14:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nincs mitől tartanod.

Én most szoktam rá, hogy ha megyek valahová nem csak, hogy megnézem Google Mapson az útvonalat, hanem használom az utcakép funkciót is.

Megnézem a zűrösebbnek tűnő, forgalmasabb kereszteződéseket, hol lehet parkolni, milyen trükkök vannak(például, hogy ne fussak bele abba, hogy mennék balra, aztán nem enged, mert behajtani tilos van).

Így már előre meg tudom nézni, hogy akkor hogy tudok oda behajtani.

Szinte már úgy érkezek oda, mintha már jártam volna arra felé, így nem pislogok, hogy na most itt hogyan kell bekanyarodni, hanem már rakom is ki az irányjelzőt és szedem a kormányt.

Nagyon hasznos funkció.

2015. júl. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Húúú erre nem is gondoltam! Néztem ugyan a google térképen az útvonalat, már ki is választottuk a legjobbat, de ezt még nem néztem meg! Ugyan sokszor voltam már ott, ahova most megyünk, de sosem én vezettem, így teljesen más szemmel nézem majd! Megnézem, köszönöm szépen!
2015. júl. 14. 14:44
 5/6 anonim válasza:
100%

Felesleges bármilyen tanács...NINCS semmilyen tanács ami hasznos lenne..nézheted te az utcaképet, ha van annyi időd, hogy végig görgetsz 200 km-t...pfu..na mindegy..

1. Aludj előtte 2. Menj el nagy dolgozni vagy vigyél papírt..( a stressz okozta bélmozgásoktól a csajok 20 perc után pisi/kaki szindrómásak lesznek..:D ) 3. NE agyalj..beülsz mész..csá...:)

2015. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez is egy megközelítés :P Majd alakul minden! Szép napot neked is és köszi a meglátásaidat! :D
2015. júl. 16. 10:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!