Megéri biztosítást kötni 2 hónapra ha Európai Uniós országba megyek?
A biztosítási ügynökök ilyenek. Ebből élnek.
Te meg gondolom nem vagy beteges, nem akarsz ott meghalni, és a vesédet sem ott vetetnéd ki.
Akkor meg mi a francnak?
Az Eu-kártya fedezi minden szükséges dolgodat. A megmaradt pénzt inkább költsed értelmes dolgokra...
Pedig gondold meg. Ha eltöröd a lábad ellátnak, de ha van biztosításod, akkor haza is hozatnak. Ha nem történik veled semmi, akkor persze pénzkidobás, de ha kisebb baleset is ér, akkor már könnyen megszívhatod.
"az Európai Egészségbiztosítási Kártya:
nem helyettesíti az utazásbiztosítást. Nem jogosít magánfinanszírozású egészségügyi ellátás igénybevételére, és segítségével nem fedezhetők az olyan költségek, mint pl. visszaútra szóló repülőjegy, vagy az ellopott/elveszített vagyontárgyak értéke.
nem fedezi az Ön költségeit, ha kifejezetten olyan céllal utazik, hogy orvosi kezelést vegyen igénybe,
nem garantál ingyenes szolgáltatásokat. Miután az egyes országok egészségügyi rendszere más és más, ezért előfordulhat, hogy azok a szolgáltatások, amelyekért hazájában nem számolnak fel pénzt, egy másik országban nem ingyenesek.
"
"A kártya nem fedezi a mentés és a hazaszállítás. költségét. Ha Ön gondoskodni szeretne arról, hogy ingyen hazaszállítsák, ha külföldi útja során súlyosan megbetegszik vagy komoly balesetet szenved az EU valamelyik tagországában, külön biztosítást kell kötnie. "
"Egészségügyi szolgáltató: az Európai Egészségbiztosítási Kártyával csak olyan szolgáltatóhoz fordulhatunk, amellyel a magyar OEP-nek szerződéses viszonya van, máskülönben saját magunknak kell teljes mértékben az egészségügyi ellátás költségeit finanszíroznunk. Utasbiztosítással viszont magán szolgáltató ellátásait is igénybe vehetjük.
Például, ha a spanyol tengerparton eszméletünket vesztjük és egy magánkórházban vagy olyan egészségügyi intézménybe visz minket a mentő, amellyel a magyar társadalombiztosítási szolgáltatónak nincsen szerződése, és nincsen utasbiztosításunk, akkor bizony kénytelenek vagyunk saját erőnkből állni a szolgáltatás költségeit."
Ellátások köre: Egészségügyi Kártya esetében - ahogy azt a cikk elején is említettük - csak sürgős és orvosilag indokolt esetekben lehet a biztosítást használni, míg az utasbiztosítási szerződésben meghatározott összes ellátást fedezi a biztosító (általában poggyászbiztosítással van egybekötve)
Megtérítés/ visszatérítés: Egyes tagállamok területén előfordulhat, hogy a biztosítottnak meg kell előlegeznie a társadalombiztosítás által fedezett összeget, ellenben az utasbiztosítással, ahol minden országban a biztosító fizet. Az sem mellékes, hogy a magyar OEP és a külföldi biztosító egyeztetési folyamata is elhúzódhat, ami további hátrányt jelent a kifizetésre jogosultnak. "
Ez alapján neked kell mérlegelni, hogy megkockáztatod-e külön biztosítás nélkül az utat (ha nem történik veled semmi, akkor minden oké), viszont ha váratlanul ér egy baleset, vakbélgyulladás, bármi, akkor lehet, hogy mélyen a zsebedbe kell nyúlni.
Van okos telefonra olyan alkalmazás, ami megmutatja, hogy a fenti EU kártyával hol látnak el az adott régióban-országban. Keress rá, és hasnáld.
És még egyszer, ne dőlj be T. kérdező az idióta és pénzleső biztosítós dumáknak.
A felsorolt aggályok, mint hogy majd eltöröd a lábadat és ne tudnál hazajönni, vagy hogy sünbe lépsz majd a tengerparton teljesen életszerűtlenek, és csak arra jók, hogy egy érdekkör megéljen belőle!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!