Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Junior Max (visa electron)...

Junior Max (visa electron) kártyámmal tudok fizetni Németországban?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak ha dombornyomott.
2009. jún. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak akkor? Ez tuti? :(
2009. jún. 2. 20:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha dombornyomott majdnem mindenhol,ha nem dombornyomott is itt ott, de pl én elég kevés helyen tudtam vele fizetni. Aztán megcsináltattam a dombornyomottat és azzal szinte mindenhol.
2009. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha dombornyomott, akkor mindenhol ahol kint van a VISA matrica. (majdnem mindenhol kint van.) Tuti.
2009. jún. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pont fordítva van: a dombornyomott kártyát nem fogadják el a legtöbb helyen, mert az elfogadóhelynek nagyobb jutalékot kell fizetnie a dombornyomott kártya használata után, mint az elektronkusan autorizáltnál. Ha pl. élelmiszerboltban akarsz fizetni, akkor elektron kártyát javaslok, ha szállodában vagy autóbérlésnél, akkor dombornyomott kártya kell (mivel ott lehet foglalásba tenni összeget).
2009. jún. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tömören:

A dombornyomott kártya használati lehetősége szélesebb körű, mert nem csak elektronikusan fogadható el. Természetesen az elfogadók nem említik meg a dombornyomott kártya lehetőségeit, mert úgy macerásabb.

Mindenesetre a dombornyomott kártya használata lehetséges nem működő lehúzó esetén is. Ilyenkor az eladó felhívhatja a bankot fedezetellenőrzés céljából. Érthető, hogy ez neki elég macerás, inkább nem fogadja a kártyát. Van viszont olyan hely, ahol csak ilyen kártya elfogadására volt lehetőség, ilyen volt a Vadaspark Ausztriában néhány éve. Ott nem lehetett elektronikus kártyát használni, mert nem volt a telefonos rendszer kiépítve, mobil meg nem volt még.

2009. aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!