Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 10.7kg a kézipoggyászom...

10.7kg a kézipoggyászom fapadosnál, vajon lesz belőle gond?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 08:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha túllépte a megengedett keretet akkor igen, lesz belőle gond, nem viheted fel és le kell adnod.
2011. szept. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Elvileg ekkora átlépésből nem csinálnak gondot, de ha épp rossz napjuk van, akkor elképzelhető, hogy az lesz, amit az első írt.

Melyik légitársaság? Wizzair-nél 40 euró/ csomag, ha utólag valamiért fel kell adnod, nagyon figyelj oda, hogy a mérete nem haladja-e meg a megengedettet, mert azt tényleg nagyon komolyan veszik, van egy fém keret, amin át kell férnie, ha nem fér át, akkor fel kell adni.

2011. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Saját recept: én kivettem azt, ami súlyosabb (könyv, fényképezőgép stb) és a nagy zsebű viharkabátomba tettem. Ha átmentél a kontroll-ponton, 1 perc alatt visszapakolhatod...
2011. szept. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
igen, amit tudsz, rakj zsebbe, aztán a váróban, miután becsekkoltál, visszapakolod a táskába. :)
2011. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
nem mérik le a kézipoggyászt, ha a mérete megfelel akkor senki nem foglalkozik vele.
2011. szept. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én 100%-ig biztos vagyok benne, hogy túlsúlyos kézivel repültem kétszer is, de nem volt belőle gond. Kérdezték van-e kézi, méretre tökéletes. Kifelé menet kérték hogy rakjam fel a mérlegre, hazafelé igyekeztem ezt elsunnyogni és amikor rányomták a szalagot hogy "megfelelő kézi méret", akkor is inkább tartottam a mérleg felett. :) Azért volt adrenalin rendesen, de megúsztam szerencsére.


Ha wizzről van szó, velük meg pont az a tapasztalatom hogy baromira nem szívóznak a méretekkel, még sosem mérették le, csak szemre megnézték hogy tetszik-e.


Ha sehogy nem tudod lefaragni a súlyt, akkor reménykedj a szerencsédben, én is ezt tettem.

2011. szept. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem szoktak foglalkozni vele, a legtöbb utas csak egy poggyászt tesz a mérlegre a check-in-nél, aztán annyit visz be amennyit nem szégyell!


A belépéskor már nem ellenőrizzük a súlyt, csak a tartalmat.

2011. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Wizzair-rel repültem pár hete, odafelé nem volt gond, mondjuk súlyhatáron belül voltunk szerintem, de hazafelé elég keményen nézték a méretet!! Nem engedték fel a táskámat, mert nem ment át a kereten (a kereke miatt), pedig ezzel a táskával már többször repültem, wizzairrel is, akkor nem volt gond, csak most. Fel kellett adni a kézipoggyászt is, ami 40 euró/db...
2011. szept. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Ki látott már mérleget a kapuknál? Én még soha (nem mondom, hogy nincs, de sosem láttam). Ha web-en csekkolsz be, a táskád SZERINTEM nem is találkozik mérleggel. A kis ráccsal viszont igen, amibe bele lehet férni, de csak akkor tetetik bele, ha ránézésre necces.
2011. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A mérleg egyben a futószalag is, ami a csekkolós pultnál van. Rá kell tenni a futószalagra, hogy ráragasszon a csajszi valami szalagot, közben kiírja a pult szélén egy kijelző, hogy hány kilós a csomag.
2011. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!