Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha nyaralást, körutazást...

Ha nyaralást, körutazást tervezel, a magánszervezést választod, vagy szivesebben veszed igénybe egy utazási iroda, segitségét?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 04:36
 1/7 anonim ***** válasza:
magánszervezés. az utazási iroda nekem túl bonyolultnak tűnik, meg nem tetszik hogy vannak ilyen fix programok.
2010. máj. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megnézem, hogy ahová menni akarok, amit látni akarok, azt önállóan vagy irodán keresztül lehet előnyösebben összehozni, és aszerint döntök.
2010. máj. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én az egyénit választom minden esetben. Egyénileg, autóval szinte sosem megyünk nyaralni, a buszos kirándulás pedig általában csoportos, a szállodában rengeteg magyar van, a kötött programokon is magyarokkal vagy, ami nem lenne baj, de ha külföldre megyek nyaralni szeretem megismerni az ottani embereket, figyelgetni őket, magamra ragasztani valamennyit a nyelvükből, illetve gyakorolni a tudásom, ezt pedig állandóan magyarokkal körbevéve nehéz, ha pedig már kifizettem természetes hogy elmegyek a kötött programokra.

Önálló szervezésben tudsz belefűzni, illetve kilökni programokat, amik kevésbé tetszenek, a saját tempódban haladhatsz, kevésbé vagy időponthoz kötve, elvégre még is csak egy nyaralás. Nekem ezért tetszik jobban a saját szervezés.

2010. máj. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok: manapság az irodák sem szervezik agyon az utakat, a befizetett pénzért kapsz egy repülőjegyet, egy szállodai szobát, meg transzfert a kettő között, aztán az ott töltött idővel azt kezdesz, amit akarsz. Fakultatív kirándulásokra csak akkor érdemes befizetni, ha tömegközlekedéssel nehezen (több átszállással) megközelíthető a hely, de még olyankor is inkább a helyi irodák útjaira fizetünk be, mert feleannyiba kerülnek, mint a magyar szervezésűek. Az utazási iroda akkor kényelmesebb, ha viszonylag kis területet akarsz bejárni (pl. egy-egy görög sziget). Tavaly Andalúziában voltunk, azt inkább önállóan szerveztük, mert sokkal több értelmét láttam annak, hogy egy-egy napot eltöltünk a városokban (Granada, Cordoba, Sevilla), és utána lemegyünk a tengerpartra, minthogy a tengerpartról utazgassunk egynapos fakultatív kirándulásokra 200km-rel arrébb lévő városokba. Meg nagyon sok területen nem is a legszebb helyeken kínálják az irodák a szállást, hanem jellegtelen apartmanvárosokban. Ilyenkor is érdemes önállóan menni.
2010. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Önálló szervezés párti vagyok!
2010. máj. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Magánszervezés. Mindenkinek ajánlom a geocaching nevű szabadidős tevékenységet. Arról szól, hogy (kincses)ládákat rejtenek el a világ érdekes pontjain és GPS-szel meg lehet keresni. Közben pedig érdekes helyeket fedezel fel. Nézzétek meg, biztos van már a közeletekben! [link]
2010. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon tudom mindenkinek ajánlani a szegedi PROKO-TRAVEL utazási irodát. Az ország több pontján lehet felszállni a légkondis buszra. Csodálatos programokkal, jó szervezéssel kitünően vizsgáztak nálunk immár 2 éve. Ez évben juliusban ismét velük megyünk Olaszországba.
2010. máj. 22. 19:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!