Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németország vagy Nagy-Britanni...

Németország vagy Nagy-Britannia? Hova mennél szívesebben, és miért?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagy-Britannia. Hogy miért?


Mert ugyan még csak 3 hónapja vagyok itt, de az érkezésem utáni 2. héten már dolgoztam és mert ennek az országnak a nyelvét tudom olyan szinten, hogy munkát kapjak. Illetve eddig nagyon jól érzem magam. Az Egyesült Királyság engem gyermekkorom óta vonz, szeretem a teát, abszolút nincs bajom az időjárással.


Németországba pedig azért nem mennék, mert egyrészt nem beszélem a nyelvet semmilyen szinten sem, másrészről pedig nem vagyok kibékülve a németekkel.

2011. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
német ország itt is élek.nagyon jó.bár nem tudom milyen NAGY-BRITANNIA de nem jókat hallotam fizetés szemponjából
2011. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én 6 éve élek Angliában így szívesebben mennék Németországba.Nálam már az is nyerő hogy a németeknél tényleg van nyár! Van napsütés,kánikula..Angliában ilyen nem él át az ember..

Meg hát messze nem olyan jó mint volt.

2011. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
16:487 voltam azért itt sincs olyan meleg sűrűn esik az eső.persze annál jobb az idő mint a Brittek-nél.de olyan meleg nincs mint magyarba
2011. szept. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"de nem jókat hallotam fizetés szemponjából"


Nyilván aki minimálbért keres, az itt sem él nagy lábon, de itt Angliában kijössz a minimálbérből is, sőt még félre is tudsz tenni belőle valamennyit. Én speciel rendszergazdaként dolgozom Londonban és nettó 1750 font a fizetésem, és csak egy érettségim van és egy otthoni okj-m, de itt senki nem kért tőlem végzettséget igazoló papírt. Volt egy próbamunka, azon megfeleltem, és enyém volt az állás. Ja, és csak 6,5 hónapja vagyok itt. Az időjárásról meg annyit, hogy én ki nem állhatom a meleget, nekem nagyon bejön az angol időjárás. Nekem a melegből elég max egy 1 hét, amikor nyaralok. Több nem kell.

2011. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Nagy-Britannia


1,mert az angol nyelvet beszélem olyan szinten, hogy eltudjak igazodni itt

2,itt laknak a rokonaim.

3,látni szeretném végre London nevezetességeit.

4,és szintén látni szeretném a tipikus "Beatrix Potteres" angol vidéket, amiért teljesen oda vagyok:D

2011. szept. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
mindegy itt németbe jó nekem.persze mindenkinek ott jó ahól szeret lenni.nyelv szempontjából.én is angolt tanultam.de itt tudtam suliba járni és 1 év alatt meglett a középfokúm németből.jól élünk mondhatjuk a barátom heggesztő és 3 ezer eurót is meg tud keresni persze 12 órázik.igaz én kevesebbet keresek de az is jó
2011. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy-Britanniában vagyok, azért, mert angolul tudok felsőfokon, németül meg csak középen, és azt is sokat felejtettem. de én már leginkább hazamennék, egyáltalán nem rózsaszín minden, sőt. végzettséget igazoló papírt mindenhol kértek, azok a munkahelyek is, amelyeknél a munkának köze nem volt a végzettségemhez. (ápolói munkánál a tanári diplomát). és "csak" 987 fontot keresek nettóban, irodai munkával, Északon, három év ottlét után. aki kezd, annak kijön vagy 860 fontra, és még csak nem is minimálbér. az nudli.
2011. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Németországot választanám, ha tudnám a nyelvet. Jobban meg lehet ott élni, és kedvezőbb az idő.
2011. szept. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy-Britannia! Mert beszélem a nyelvet, és imádom az országot. Itt sem fenékig tejföl az élet, de legalább a hónap végén nem kell azon aggódnom, hogy lesz-e még pénzem a következő fizetésig. Az informatika területén dolgozom, az ebben a szakmában szokásos pályakezdők bérét keresem, mert nincs helyi tapasztalatom, de nem panaszkodom, mert van előrelépési lehetőség, a munka mellett "part-time" végzek egy undergraduate képzést. Amire kell, arra bőven van pénzem. Eddig nem csalódtam az országban.
2011. szept. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!