Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért képtelenek egyesek...

Miért képtelenek egyesek integrálódni abba az országba, ahova elköltöztek?

Figyelt kérdés

Rengeteg emberrel találkoztam már, akik egyszerűen képtelenek változtatni. Kimennek bármelyik országba és viszik magukkal a saját kis otthonukat. Reggel elolvassák a magyar híreket az interneten, magyar munkáltatót keresnek sok magyar dolgozóval, egész nap magyarul megy a társalgás, magyar orvost keresnek, magyar fodrászhoz járnak, még akkor is ha 50 kmt kell leutazni hozzá. Otthon jó magyaros gulyást esznek, este magyar filmeket néznek. Minden hétvégén magyar bulikba járnak, magyar találkozókat szerveznek. Egyszerűen teljesen kizárják az adott országot az életükből. Természetesen nem azt mondom, hogy ha valaki kiköltözik külföldre akkor teljesen el kell dobnia a szokásait és letagadni, hogy valaha is magyar volt. De nem ilyen szinten kellene csinálni a dolgokat, mert hosszútávon szerintem ez több rosszat tesz majd mint jót. Ezekből lesznek aztán az olyan emberek, akik lehurrogják az országot, azt mondják milyen rossz, az ottaniak hülyék, senki sem szereti őket CSAK azért mert ők magyarok. Pedig szerintem ezek között van összefüggés.

Én mindig is azon voltam, hogy minnél gyorsabban elfogadtassam magam az országgal. Elfogadtam magamban, hogy mostantól ebben az országban élek és én teljes mértékben a részese szeretnék lenni. De ez egyáltalán nem menne, ha alig lenne kapcsolatom az ottaniakkal.

Volt egy munkahelyem ahol voltak románok, természetesen románul beszéltek egymás között, de mindenki mást ez zavart, mert több románt hallottak mint az anyanyelvüket. Ezért is inkább kerülöm a magyar beszédet, mert ha dolgozunk, akkor munka ügyben beszélünk és a többieknek is joguk van érteni, hogy miről van szó.

Én vagyok az egyetlen akit ezek a dolgok zavarnak? Kinek mi a véleménye erről? Akik így élnek, miért mennek ki, ha egyszerűen ennyire nem tudnak vagy nem akarnak beilleszkedni? Még akkor is ha a pénzért mennek ki. Legalább megadom azt a tiszteletet, hogy elfogadom az embereket, az országot és a kultúrájukat és nem fogom például követelni tőlük, hogy ünnepeljék a magyar ünnepeket. Mert ilyenre is volt már itt példa. Erre meg lett nekik mondva, hogy ha ők magyar ünnepeket akarnak ünnepelni, akkor azt megtehetik Magyarországon, amire persze vérig sértődtek.



2016. nov. 7. 14:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez beállítottság és életfelfogás kérdése.

Amikor angol anyanyelvű országban éltem, én is magyar társaság között voltam. Valahogy így alakult, persze magyar ételeket is ettünk, de nem volt bennünk ez a "magyarság tudat" nem beszéltünk a magyar hírektől, politikáról stb.. csak barátok voltunk. Persze volt olyan társaságban aki még angolul sem volt hajlandó megtanulni, mert magyarokkal dolgozott, és így is alakította az életét, hogy magyarok között legyen. Ez egy kicsit nekem is furcsa volt. De valaki így érzi magát jól.

Amikor német területen éltem akkor pedig pont az ellentettje volt. csak németek között, 1-2 magyar ismerősön kívül senki, de ellenére mégis otthon tudtam magam érezni az országban.

Minden ember más, máshogy éli meg a külföldi életet. Nekem egyik dologgal sem volt bajom, szerintem nem ettől függ hogy valaki jól érzi-e magát vagy sem.

2016. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Különböző fogalmakat keversz; kérdező.


Teljesen más az integrálódás, a beilleszkedés, és a beolvadás. Te a legutóbbit várnád el. Illemből. Tiszteletből.


Milyen magyar ünnep ünnepléséről van szó egyébként? Mert az is számít.


Engem speciel inkább az háborít fel, amikor a magyar állam pénzéből finanszírozott magyar házban a magyar konzul NEM magyarul beszél, mert "nem mindenki ért magyarul".



Nagyon helyesen látod, hogy miért mennek ki. Igen, a pénzért. Az az ország, ahova a pénzért mentek, kihasználja őket. Annyi nem elég, te még a lelküket is elvennéd tőlük? Sőt; önként adják oda?


És megint csak bizonyítást nyer az ilyen kérdésekből, hogy a magyarok mennyivel toleránsabbak más nemzeteknél. Mert Mo-on még Trianon után sem várták el, hogy a svábok-szlovákok-görögök illemből-tiszteletből-integrációból-beilleszkedésből-stb-ből NE tartsanak össze.


Persze, könnyen lehet, hogy a kérdező soha nem is volt magyar, és abból a szemszögből kérdez.

2016. nov. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!