Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért képtelenek egyesek...

Miért képtelenek egyesek integrálódni abba az országba, ahova elköltöztek?

Figyelt kérdés

Rengeteg emberrel találkoztam már, akik egyszerűen képtelenek változtatni. Kimennek bármelyik országba és viszik magukkal a saját kis otthonukat. Reggel elolvassák a magyar híreket az interneten, magyar munkáltatót keresnek sok magyar dolgozóval, egész nap magyarul megy a társalgás, magyar orvost keresnek, magyar fodrászhoz járnak, még akkor is ha 50 kmt kell leutazni hozzá. Otthon jó magyaros gulyást esznek, este magyar filmeket néznek. Minden hétvégén magyar bulikba járnak, magyar találkozókat szerveznek. Egyszerűen teljesen kizárják az adott országot az életükből. Természetesen nem azt mondom, hogy ha valaki kiköltözik külföldre akkor teljesen el kell dobnia a szokásait és letagadni, hogy valaha is magyar volt. De nem ilyen szinten kellene csinálni a dolgokat, mert hosszútávon szerintem ez több rosszat tesz majd mint jót. Ezekből lesznek aztán az olyan emberek, akik lehurrogják az országot, azt mondják milyen rossz, az ottaniak hülyék, senki sem szereti őket CSAK azért mert ők magyarok. Pedig szerintem ezek között van összefüggés.

Én mindig is azon voltam, hogy minnél gyorsabban elfogadtassam magam az országgal. Elfogadtam magamban, hogy mostantól ebben az országban élek és én teljes mértékben a részese szeretnék lenni. De ez egyáltalán nem menne, ha alig lenne kapcsolatom az ottaniakkal.

Volt egy munkahelyem ahol voltak románok, természetesen románul beszéltek egymás között, de mindenki mást ez zavart, mert több románt hallottak mint az anyanyelvüket. Ezért is inkább kerülöm a magyar beszédet, mert ha dolgozunk, akkor munka ügyben beszélünk és a többieknek is joguk van érteni, hogy miről van szó.

Én vagyok az egyetlen akit ezek a dolgok zavarnak? Kinek mi a véleménye erről? Akik így élnek, miért mennek ki, ha egyszerűen ennyire nem tudnak vagy nem akarnak beilleszkedni? Még akkor is ha a pénzért mennek ki. Legalább megadom azt a tiszteletet, hogy elfogadom az embereket, az országot és a kultúrájukat és nem fogom például követelni tőlük, hogy ünnepeljék a magyar ünnepeket. Mert ilyenre is volt már itt példa. Erre meg lett nekik mondva, hogy ha ők magyar ünnepeket akarnak ünnepelni, akkor azt megtehetik Magyarországon, amire persze vérig sértődtek.



2016. nov. 7. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hova utazol kedves?
2016. nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én sehova. Évek óta élek külföldön.
2016. nov. 7. 14:51
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Legközelebb najd probald mar meg a szerintem.hu-t vagy a majdenmegmondomatutit.com-ot!
2016. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezt en sem ertettem soha, pedig rengeteg nemzetiseg csinalja am. En legutobb brazilokkal eltem egyutt. Persze, ok voltak tulsulyban, de mikor tarsasagban sem szolaltak meg angolul, ugyhogy a tarsasag masik fele meg 4-5 nemzetbol all, az kicsit sok. Vannak egyebkent ilyen nemzetek (persze benne rengeteg kivetellel), de vannak olyanok is, amik viszont rendkivul nyitottak.
2016. nov. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

12 éve élek Angliában. Otthon csakis magyarul beszélgetünk, igaz, mi nem élünk többed magunkkal idegenekkel egy fedél alatt. Otthon van sok magyar csatorna, és bár jól beszélünk angolul, de vannak műsorok amit magyarul nézünk.

Magyar fodrászom van. Ennek oka annyi, hogy sokkal jobb szakember mint egy angol. Fogorvosunk is magyar. Az angol fogászat annyit nem ér mint egy vödör macskakaka.. Drága is, és pocsék a szolgáltatás.

Ha a városban összefutunk magyarokkal, akkor magyar nyelven kommunikálunk egymással, végül is ez a mi édes anyanyelvünk.

Munkahelyemen nincs magyar rajtam kívül, de van egy szállító srác aki magyar, és ha hozz valamit, magyarul köszön, beszélgetünk egy kicsit.

Ennek ellenére rengeteg angol barátunk van, akiknek igyekszünk megmutatni, hogy szép a kis országunk, finom magyar ételekkel kínálom őket. Hát igen: Magyar ételeket főzök, karácsonykor mákos bejglit, pogácsát sütők.

Szeretem az angol történelmet, az angol kultúrát, de nem felejtem el, hogy én honnan származom.

Attól, hogy valaki külföldön él, nem kell megtagadnia a származását azzal az indokkal, hogy "illeszkedjünk be az adott országba".. Be lehet illeszkedni úgy is, hogy magyar maradsz.

2016. nov. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Természetesen nem azt mondom, hogy ha valaki kiköltözik külföldre akkor teljesen el kell dobnia a szokásait és letagadni, hogy valaha is magyar volt."


Én csak egyszerűen illetlenségnek tartom, amikor valaki kiköltözik és egyszerűen nem érdekli őt egyáltalán az ország. Meg sem próbál beilleszkedni, nem is akarja a nyelvet használni, nem is érdekli őt olyan események, ahol nincsenek magyarok. Orvos téma szintén, ha jobbnak tartod a magyart, oké, meg lehet érteni, de van aki nem azért keres magyar orvost mert jobb lenne, hanem csak azért mert magyar és egyszerűen képtelen elfogadni, hogy ez nem Magyarország. Nem egy emberrel találkoztam, aki azért sírt, mert nem talál a környéken egy magyar orvost sem és milyen vacak ez így. Vagy azon mérgelődött, hogy miért nincs a környéken magyar fodrász, miért nem árulnak az üzletekben olyan élelmiszereket mint otthon. Azokról az emberekről beszélek, akik egyszerűen meg sem próbálnak beilleszkedni, nekik csak legyen itt minden magyar és semmi mást nem fogadnak el.

Az én párom is külföldi és nem ismeri a magyar konyhát, de szivesen elkészítek neki magyar fogásokat. Ha valaki megtudja, hogy magyar vagyok, akkor szivesen elbeszélgetek vele az országról és szokásokról meg bármiről, ami érdekli. Ez teljesen normális. De amikor csak a magyar a magyar és semmi más nem érdekel és mindenki más hozzád igazodjon, abból már elég.

2016. nov. 7. 17:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Merre laksz kerdezo?:)
2016. nov. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, de én azt vettem észre hogy itt külföldön megvan a kialakult magyar társaságom, akik egy része nem mellesleg gyerek kori barátság, szóval minek keressek új barátokat amikor van egy kialakult baráti kör? És ez nem ország függő, otthon sem indulok el úgy este hogy "na most új barátokat kell szereznem".

Az orvosom nekem helyi osztrák, viszont az asszisztense magyar és ez tök vèletlen, ez van a legközelebb hozzánk.

Fodrászhoz én haza járok (Bècsből Sopronba). Ennek az az egyszerű oka hogy sokat járok haza és otthon féláron levágja a fodrászom a hajam sokkal profibban és ennyivel is spóroltam a vonat jegyen. 😊 A fodrász amúgy jó haverom, szóval egyet dumálunk is közben.

Melóban nekem kicsit más a helyzet, nálunk a személyzet 100% magyar. A főnököt meg nem zavarja hogy magyarul beszèlünk. Nem direkt kerestem ilyen helyet, ez is teljesen vèletlen.

Magyarul nekem semmi szükség arra hogy beilleszkedjek, mivel nem nagyon van olyan közeg ahova be kène. Az itteni külföldi barátaim közt sincs 1 osztrák sem, leginkább lengyel van, ír, amerikai. Ez is így alakult, valahogy szinte nincs is kapcsolatom helyiekkel, pedig tényleg semmi gondom velük.

2016. nov. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én itthon lakom, így én csak azt tudom mondani, hogy az ide betelepülő külföldiek is ezt csinálják. Basznak megtanulni magyarul, vagy legalább angolul. Hablatyol neked a saját nyelvén és azt akarja hogy értsd. Sarokba szorít, hogy tetszel neki és követ amíg legalább egy hamis e-mail címet nem adsz meg neki (hiába mondom, hogy vőlegényem van) etc...

Kiváltságosnak érzik magukat és még tapló is úgy a 70-80%-a. :D -túúúl sok rossz tapasztalat-

2016. nov. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert nem akarnak ottmaradni, és amint egy kis pénzt (akármilyen munkával) összeszedtek, vissza szándékoznak menni Magyarországra.

Akinek más céljai vannak, az nem engedheti meg magának, hogy elhatárolódjon az adott ország lakosaitól.

Ha komoly, rendes és állandó, képzettségének megfelelő munkát szeretne, esetleg családot is alapít egy ottani lakossal, az nem engedheti meg magának, hogy ne beszélje a nyelvet, és ne érintkezzen az ottaniakkal.

És még egy érdekes dolog: ott, ahol élek, az a kevés magyar, akit ismerek, olyan gyűlölködően és megvetően

beszél az "óhazáról", hogy hányingert kapok, ha hallgatom őket. Nem is járok közéjük.

Az itteniek, ha egyáltalán tudják, hogy magyar származású vagyok, ugyanúgy elfogadnak, mintha én is itt születtem volna.

Esetleg felragyog a szemük, és magyarországi nyaralásukról beszélnek, amelyet imádtak.

2016. nov. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!