Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Camp Leaders amerikai programm...

Camp Leaders amerikai programmal mennyi pénzt lehet félretenni?

Figyelt kérdés
Tudom, függ attól mennyire él kint nagylábon az ember, és a szabadidejében azért biztos költ.. De egy átlagos félretehető összegre lennék kiváncsi, pl. ha 2 hónapra kimennék, úgy megérné-e? Tudom, hogy az elején közel 200 000 Ft-ot be kell fizetni vízumra meg a repülőjegynek ez egy része, de a hazafelé repjegyet már állják ők egészében? Valamint 900$-os zsebpénz az havi? Mert a honlapon nem írják le tisztán. Nekem fontos, hogy ne csak élményekkel gazdagodjak, hanem anyagilag is megérje, úgyhogy aki már volt ilyenen, attól szivesen várok választ :)
2016. júl. 17. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmit, sot. Kinnmaradsz utana, mert amugy nincs idod annyira utazgatni. Es ennyi, vege a penznek. De ugye nem a sporolas a lenyeg,hanem hogy kimenj vilagot latni.:)
2016. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Na várj egy kicsit, úgy látom eléggé összevisszaság van a fejedben. Az alábbiakat én átéltem, biztos információkkal tudok neked szolgálni.

Ha először mész ki táborba dolgozni, két opció közül választhatsz: support staff leszel VAGY counselor. A support pontosan $1200 fizet míg a counselor $800-1000 között (tábortól függ). Ezek a fizuk semmilyen esetben nem változnak, ha először mész ki!!

Nagylábon nem tud élni az ember, mivel jobb esetben heti egy szabadnapot kaptunk csak (volt hogy azt SEM), és akkor lehetőségünk volt menni a városba, vagy jobb-balra, de mi inkább mindig a gyerkőcökkel mentünk kirándulni - táborfüggő!

Átlagosan félretehető pénz nincs, nem is tudom hogy ezt hogy érted, mivel egy kis költőpénzzel kimész, és a végén kapod meg csak a fizetésedet. De ez is mint minden, táborfüggő.

Nincs olyan, hogy kimegyek 2 hétre vagy 2 hónapra. A tábornak egy időszaka van, akkor ott kell lenni végig és kész, nem tudom honnan/kitől kaptál ilyen infókat, de nincsen választásod, hogy te mennyit is akarsz dolgozni.

Az elején 150.000 forintnak megfelelő összeget kell csak befizetni, ami tartalmazza az oda-vissza repjegy támogatását, a vízumköltséget, biztosítást stb. Ezene kívül NEM kell fizetned. Szóval szerintem elég jó ár.

Azért egy kis problémám nekem is van a kérdésed magyarázatát illetően, miszerint "a honlapon nem írják le tisztán". Szerintem a Campleaders-nél konkrétabban és egyértelműbben egyik cég sem tud fogalmazni. Nem vernek át, nem húznak le, és 24 órán belül minden kérdésedre válaszolnak. Fantasztikus egy csapat a magyar CL gárda!

Hogy anyagilag megéri-e? Elsőéven biztos hogy nem. Még úgy sem, ha semerre sem utazol tábor után. Dehát ki akar gürizni egész nyáron (a munkához viszonyítva) nyamvadt 150.000 forintért (ha beleszámoljuk azt az összeget, ami által kijutottál, mondhatni nullán vagy)?

Én félretettem a fizumból azt az összeget amit belefektettem, és a másik 600 dollárból bejártam a Niagarát, NYC-t, Washingtont, Philadelphiát, Ocean és Atlantic City-t. Nem éltünk királyi körülmények között, de egy fantasztikus emlékezetes nyár volt.

Nos, visszatérve. Én már amikor beadtam a jelentkezésemet első éven, tudtam hogy ez rögtön nem fog profitálni, hosszú távokban gondolkoztam/gondolkozok. Most megyek vissza először, és tervezek majd egy 3. alkalmat is a táborban. Úgy már ténylegesen meg fogja érni. 150.000 forintot bármelyik EU-s államban össze tudsz dolgozni 10 alatt, de a következő évben nem biztos hogy $2500-t is össze tudnál. Így gondolkozz. Sok sikert!

2017. márc. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!