Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Manapság is szállnak le a...

Manapság is szállnak le a Holdra emberek?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor a kérdés, hogy miért nem mutatják a tv-ben, vagy akármi. Anno 69-ben bezzeg óriási dolognak számított. Ma meg izguljak az EB-n? 😂


Ha nem, akkor pedig mégis miért nem? Ez felvetné bennem, hogy valójában még soha sem szálltak le a Holdon. Vagy akkor ma mi tenné ezt lehetetlenné?


Mit gondoltok?



2016. jún. 11. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Manapság nem.
2016. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%
Nem szállnak, és sose voltak a holdon, főleg a 60-as évekbeli gőzgépeikkel nem.
2016. jún. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
29%
Elszakadt az egyik vezetek, igy csak pĂłtlĂłbuszok kĂśzlekednek, de azzal meg senki nem szeret menni.
2016. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
95%

Ez szerintem a tudományok kategóriában jobb lett volna.


Azért nem szállnak le a holdra, mert felesleges. Drága, és nincs ott semmi új.

2016. jún. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Azért nem szállnak le oda, mert nincs ott semmi, csak por és kőzet. Teljesen halott égitest, élet sem volt rajta sosem, így nincs mit vizsgálni sem. Már voltunk körülbelül hatszor, az éppen elég volt arra, hogy kellőképpen megvizsgáljuk.
2016. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
80%

Nem szállnak le, mert már mindent megvizsgáltak, amit akartak.


Amúgy az Európai Űrügynökség tervez egy állandó holdfalut.

2016. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem kellene az utazás rovatba írogatnod olyan konteós szemeteket, amikért visítva rohanna ki az óráról a földrajz tanárod.

Javaslom, eleinte próbálkozz azt megtanulni, ami a földrajz könyvben le van írva. Interneten hülyeségeket ne olvass, és legfőképp ne terjessz kérlek.

Hidd el, tanulási hiányosságaidat és az észbeli visszamaradásodat nem kompenzálhatod beteg gondolatok terjesztésével. Olyan TÉNYEK cáfolatával, amiket a művelt világ tudósai hoztak össze.

2016. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Ezerszer leírt dolgok ezek, de szájadba rágom én is dióhéjban: a Holdraszállás csakis és kizárólag a hidegháborús versengés eredménye. 1961-ben Gagarin, első emberként az űrben, megkerülte a Földet és ezzel bizonyította a szovjet ember és technika felsőbbrendűségét (hogy bizonyította vagy sem, ebbe ne menjünk bele :)) És ezzel rendesen megfosatta a jenkiket, akik (ahogy az elnökük elhatározta) még az évtized végéig Holdraszállásssal szándékoztak viszavágni.

Előtte 1957-ben a Szputnyik fosatta meg a jenkiket, pedig nem volt képes másra, mint sugározta a bip-bip jeleket, de maga a tény ilyesztő volt számukra: a szovjetek juttattak a világon elsőként műholdat az űrbe.

Az Apollo programon, ha nem is fél Amerika, de ezernyi beszállító cég, több tízezernyi szakember dolgozott éveken át és brutális költséggel járt. Mely program célja, még egyszer: kizárólag a szovjet emberes űrtevékenység leelőzése.

Természetesen végezek az űrhajósok tudományos tevékenységet is, rengeteg kísérletet és megfigyelést végeztek, ha már egyszer arra jártak :)

És azért nem utazgatnak azóta is, mert ezeket a tudományos megfigyeléseket el lehet végezni egyrészt űrszondákkal, másrészt Holdjáró robotokkal, és a ezek költsége csak töredéke az emberes utazásnak.

A Holdra-nem-szállásos konteókkal meg csak óvatosan, mert azt csak vakhitűként érdemes űzni :)

2016. jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
49%
Már a harmadik holdraszállás sem érdekelt senkit, amíg be nem döglött az LM. Akkor viszont mindenki újra a képernyőkre tapadt, mert épphogycsak élve visszahozták a 3 asztronautát. Meg kellett kerülniük a holdat is, de nem szállhattak le.
2016. jún. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 advance válasza:
100%
#9-es ha a LM alatt a lunar module-t érded és az Apollo13-at akkor tévedsz. Ugyanis nem a holdmodullal volt gond hanem a parancsnoki modullal és az ahhoz kapcsolódó műszaki egység oxigéntartályával. Egyébként a kérdésre visszatérve horror költséggel járt (és tudományos haszna se sok lenne) az emberes holdraszállásnak, ezért nem fontolgatja Kínán kívül senki a jövőben a holdraszállást.
2017. márc. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!