Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
22vagyok, melózok, szüleimmel élek, rezsit én fizetem. Unalmasnak èrzem magam ebben a környezetben, utazni akarok, kerékpárra ülni és tekerni nyugat felé, új élményeket szerezni, nyelveket tanulni, izgalmat akarok, ugyanakkor sajnálnám itthagyni az ugyanugy dolgozo szüleimet anyagilak, hisz amig nem dolgozok addig nincs pénzem igy hazaadni se tudnék. Borzasztó tudással, tettvággyal vagyok tele, mégis itthon gebedek meg, a sport is egyre kevésbé köt le..
2016. ápr. 25. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

1 évvel idősebb a fiam mint te. Ha a fiamnak ilyen álmai lennének, én lennék a legmérgesebb ha miattunk szülők miatt nem követné az álmait.

Egy jó szülő támogatja a gyermeke álmait.

Szerintem ülj le a szüleiddel, és mond el nekik, hogy mit szeretnél csinálni. Ha eltudod magyarázni nekik a terveidet, hogy miképpen oldanád meg az anyagi részét, akkor szerintem támogatni fognak.

2016. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem is menj! En is igy voltam kb mint te. Nem az, h elengedtek, hanem egyenesen elzavartak, h kovessem az almaim. Ez 15 eve volt, az ambicionak meglett az eredmenye. MENJ! Probalj szerencset, ha kihagynad megbannad. Ennek most van itt az ideje.
2016. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj! Ideje kirepülni a fészekből! Az anyagiakat a szüleid átmenetileg majd megoldják valahogy, az az ő életük. Ideje a sajátodat elkezdeni, akkor később akár könnyebben tudod támogatni őket.
2016. ápr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is támogatnám a gyerekemet, ha ilyen álmai lennének.

Menj csak külföldre, keress egy helyet, nézz utána mik a lehetőségeid, és vágj bele! Ha jó munkát kapsz, akkor a fizetésedből a szüleidet is tudod majd támogatni - jobban mint az itthoni keresetedből szerintem.

Angli, Ausztria, esetleg Málta - nyelvtudásod gondolom valamilyen szinten, ez alapján válogass.

Hajrá, egyszer élünk! :)

2016. ápr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"hisz amig nem dolgozok addig nincs pénzem igy hazaadni se tudnék. "


Mondjuk történik veled valami véletlen baleset, vagy kirúgnak a munkahelyedről stb...

Ebben az esetben sem tudnál hazaadni, viszont nem is utaznál.

Szóval nem kifogást kell keresni, hanem elindulni, ha az időjárás is megengedi.

2016. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Beérném 2hét szabadsággal is, aztán eltekernék én olaszba -külföldön még sosem voltam- csak az élmény miatt. De ha már utrakelnék akkor angliába mennék, társalgási szint megvan, munkahelyet is tudnék. Örülök hogy a hozzászólok szülei avagy szülök ilyen megértöek a gyerekeikkel szemben, nálunk csak annyi a probléma, hogy mindenki beburkolózó. Mentem volna én már tavaly, csak nincs meg a szülöi támogatás, másrészt meg azt hiszik egyedül életképtelen lennék, ebben a 2évben volt már 4 munkahelyem, azt mondják nemtudok egy helyben maradni, holott én csak kerestem a helyemet, hol lenne a megfelelö, nem bíznak bennem. De én ismerem magam tökéletesen tisztában vagyok már a képességeimmel, csak ök félnek a változástól? Nemtudom.
2016. ápr. 26. 15:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha még nem voltál külföldön, akkor először csak tekerj át a hozzátok legközelebbi határon, hogy "ízlelgessed".

Ezt bármelyik hétvégén is megteheted.

2016. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!