Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen szolgáltatásokat...

Milyen szolgáltatásokat kapnak az utasok repülőkön, hajókon és a vonatokon?

Figyelt kérdés

Hogyan történik és mit kapnak a repülőkön, hajókon és vonatokon az utasok enni-inni?

Aki tud küldjön róla anyagot!! e-mail: apancsa14@freemail.hu Köszi


2010. márc. 15. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia ez így nagyon-nagyon tág, ez függ a társaságtól, és attól, hogy milyen szoláltatásra fizetsz be. Én vonaton kaptam enni, amikor Budapestről Velencébe mentem, de ez ugye egy dolog, hogy ott mit kaptam, de halottam másról is, talán jobban tudnék neked segíteni, ha írnál valami konkrétabbat.
2010. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vonat. Éjszakai vonatokon, ha hálókocsikban utazik valaki, akkor sok esetben jár valami étel. (Croasant, ásványvíz, csoki.)

[link]


Ez a MÁV Utasellátó szolgáltatása. De van ahol még ennyi sem jár ingyen.


Fizetős szolgáltatásként a távolsági vonatokon, ahol van valamilyen büfészolgáltatás, a sör/üdítő/kávé/ásványvízes mozgóbüfétől, választékos étlappal ellátott étkezőkocsiig különféle szintű szolgáltatások járnak. De sok olyan távolsági vonat van, ahol semmilyen büfé sincsen!


Repülő: Ebben nem vagyok túlságosan otthon, aki tud, az egészítsen ki!

Fapadoson általában ingyen semmi sem jár, fizetősen gondolom üdítő/szendvics.

Normál repülőn az alapellátás: Rövid utakon üdítő, szendvics, business/első osztályon exkluzívabb alkoholos italok fogyasztását is tartalmazza az ár.

Hosszabb utakon van főétkezés is (meleg étel), a távolságtól függő alkalommal.


Hajó: Ebben sem vagyok teljesen képben, aki tud még valamit, az tegyen hozzá!

Kirándulóhajók pár órára: Bűfészolgáltatás. (fizetős)

Rövidebb idejű (4-8 órás út), elsősorban normál utazás és nem kirándulás céljából: Büfé, bár, étterem van rajtuk.


Távolsági (egy éjszakás hajók): Gondolom országonként és hajótársaságonként változó, hogy a jegy ára tartalmaz-e étkezést, vagy mindenért fizetni kell.


Luxus kirándulóhajók több napra: Na itt minden van, ami a szem szájnak ingere, gondolom a főétkezések ételfogyasztását a jegy tartalmazza, és csak a minden egyébért kell fizetni.

2010. márc. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!