Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha valaki Magyarországról...

Ha valaki Magyarországról másik országba költözik egy kisgyerekkel, mikor és hová kell bejelenteni a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Hallottam hogy be kell jelenteni, talán valami engedélyt kell kérni, hogy kiskorút az országból ki lehessen vinni, 2-5 éves kislányról van szó. Rengeteg ismerősöm úgy költözött ki a gyerekével, hogy nem jelentette be, mert pár hónapnál több időre kell ahhoz menni, szóval ráér bejelenteni, aztán már nem foglalkoztak vele.

Mi ennek a hivatalos menete? Biztos hogy megadják az engedélyt?


2015. jan. 29. 12:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy EU-s ország.
2015. jan. 29. 12:48
 2/5 anonim ***** válasza:
2015. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Két és fél éves vagy egy kettő és egy öt éves?

Ha már tanköteles illetve óvodaköteles a gyerkőc, de még nem kezdte meg az ovit, isit, akkor a jegyző felé kell jelezni egy levélben (értelem szerűen, hogy ne keressék). Ha már jár oviba, iskolába, akkor az intézmény felé. Máshova nem kell, legalábbis mi nem jeleztük sehova a két évvel ezelőtti költözés miatti nyomozásom alapján ennyi elég.

2015. jan. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a gyerekorvosnak meg a védőnőnek jeleztem, az iskolában pedig kértük a tanulói jogviszony felfüggesztését, ezért nem kellett külön máshol intézni.


Ti az oltások rendje miatt beszéljetek a védőnővel. A tankötelezettség miatt én is úgy tudom, hogy a jegyzőnél kell jelezni.


Gyámhatósági engedély tavaly tavasz óta nem kell, ha a szülők egyetértésével költöznek ki. Én a volt férjemmel írattam egy papírt, hogy beleegyezik, de sehol sem kérték.



Egy jó tanács: a gyerekeknek legyen útlevele és személyi igazolványa is, ez utóbbi már most is igényelhető.

Ez azért jó, mert ha az egyik elveszik vagy lejár, a másikkal még mindig tudtok hazautazni.

2015. jan. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Két és fél éves, bocsi mellé nyomtam. Illetve most 2 éves, de 2,5 lesz mire kimegyünk. Bölcsődébe kezdett el járni nemrég. Akkor tehát csak nekik kell jelezni, ha jól értem, plusz védőnő, gyermekorvos.
2015. jan. 30. 09:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!