Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha tartózkodási emgedéllyel...

Ahudjo kérdése:

Ha tartózkodási emgedéllyel tartózkodok Magyarország területén, akkor számolódik-e az a bizonyos 90 nap a Schengeni vízumomban, mint ország területén töltött nap?

Figyelt kérdés
A Tartózkodási engedélyem tavaly Szeptemberben lett kész, és azóta csak azzal lépem át a határt, tehát 2014-ben elvileg vízummal még nem is voltam Magyarországon. Ma pedig a határőr belém kötött, mivel szerinte már túlléptem a megengedett 2*90 napos tartózkodást...

2014. júl. 2. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:

A tartózkodási engedély azt jelenti, hogy a turistákra vonatkozó 90 napon túl tartózkodsz valamilyen célból (gyógykezelés, kutatás) az ország területén. A tartózkodási engedélyt is bizonyos időtartamra adják, az tkp. egy megállapodás közted és a magyar állam között és vízummal teszik nyilvánvalóvá az illetékes számára. A te utazási dolgaidról, céljaidról viszont a határőr nem tudhat, ő az útlevelet és a benne levő vízumot nézi.

Nézd meg újra, meddig szól a tartózkodási engedélyed és meddig a hozzátartozó vízum.

2014. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tanuló vagyok, már 2 éve Pesten tanulok, de még ilyen gondom nem volt. A tartengedélyem pedig Június 29-én lejárt, ezért is nem adtam oda azt a beutazásnál, tehát csak simán vízummal utaztam be. A vízumom 2016-ig jó.

Az lehet, hogy a határőr nem nézett utána, hogy eddig tartengedéllyel utaztam be, és azt hitte, hogy a benn töltött nap, az mind vízummal volt...

2014. júl. 3. 12:35
 3/9 anonim ***** válasza:
A felállás egyértelmű: ha már egyszer lejárt a tartózkodási engedélyed (amit egy iskolai évre adtak a hozzátartozó vízummal együtt), akkor újat kell kérni. Ez ilyen egyszerű...
2014. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A Vízumomat nem a Tartengedéllyel adták. Azt még az előtt csináltattam és szerintem (ha jól tudom) az attól független...


Mint említetted, a tartengedélyt 1 egyetemi évre adják, szóval most, nyáron nem hiszem, hogy külföldről tudnék csináltatni újat.


Beutazhatok-e még az országba a vízumommal, ha nincs tartengedélyem? (mint már írtam, vízummal még 2014-ben nem voltam benn)

2014. júl. 4. 16:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt írtad: "A vízumom 2016-ig jó".
2014. júl. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A vízumom 2016-ig jó. Az való egy beutazáshoz.

A tart. eng. arra való, hogy többet maradhass, mint a szokványos 3 hónap.

Tehát beutazni beutazhatsz minden nap, amennyiben nem haladod meg a 3 hónapos tartózkodást. Ha igen, akkor kell egy új tartózkodási engedély.

2014. júl. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szóval a 90 nap az egyszeri beutazásra számít? Ha kijövök, és újra bemegyek, akkor megint van 90 napom?

Több embertől hallottam már eltérő verziókat ezzel kapcsolatban. Van aki azt mondja hogy 1 évben van 2X90 napom, van aki azt, hogy az a 90 nap 1 beutazásra számít...

2014. júl. 5. 15:45
 8/9 anonim ***** válasza:

>> Ha kijövök, és újra bemegyek, akkor megint van 90 napom?

Nem, mert a vízumnak van egy 90 napos időtartama, ami végül is lejár. Azalatt többször is átkelhetsz a határon, de ha lejárt, akkor lejárt.

2014. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszodat! :)
2014. júl. 5. 22:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!