Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Személyi igazolvány nélkül ki...

Személyi igazolvány nélkül ki lehet menni Németországba?

Figyelt kérdés
Esküvő miatt megváltozott a nevem. A régi személyimet már érvénytelenítették, csak egy A4-es papírt kaptam az újról. Jogosítványom még van a régi nevemmel. Így esetleg ki lehet utazni Németországba? Autóval mennénk

2014. máj. 19. 15:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kérj ideiglenes személyit, azt azonnal kiadják és azzal hivatalosan is utazhatsz.
2014. máj. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Most jutott eszembe, hogy valami ostoba szabály miatt annak nem adnak ideiglenes személyit, akinek van jogosítványa, szóval ez a lehetőség kilőve.


Bár nem hivatalos megoldás, de azt hiszem ilyen esetben én is be merném vállalni a jogsi+papírlap megoldást, mert a sürgős útlevél mocskos drága.

2014. máj. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapja jöttünk haza egy kis nyaralásra Németországból. Gondoltuk ha már otthon vagyunk meg is csináltatom a a személyimet és az útlevelemet is mert mindkettő lejárt. Így az én esetemben csak érvényes jogsi volt, és lejárt személyi , és útlevél. Hát persze, hogy minket ellenőriztek. Elég kínos jelenet volt, ugyanis a jogosítványomat nem fogadták el, mondván, hogy a jogsi nem olyan okmány ami határátlépésre jogosít. Tudod miért nem büntettek meg? Mert 3 rendőr volt, és az egyik odaszólt a másiknak, hogy ma van a szülinapja, és ez az ő napja, hogy döntsön. Ő meg úgy döntött, hogy a születésnapja alkalmából szóbeli figyelmeztetéssel elenged minket. Meg persze ott volt, hogy a személyim csak 1 hete járt le, és én úgy csináltam mintha nem tudtam volna róla..(de ők egyből kiszúrták)

Szóval a jogsi nem lesz jó.

2014. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#8 ténleg minden évben egyszer átmentek ausztrián? az komoly tényleg!

én minden héten járok bp és bécs között és még egyszer se igazoltattak, de ha mégis megtennék akkor is csak a sofőrt nézik az utasokat nem

ne paráztasd már szerencsétlent...

2014. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Időpont ma 20:08

Igen képzeld évente egyszer átmegyünk Ausztrián, Németországon keresztül. Ugyanis nem Ausztria, vagy Bécs az úti célunk. Azért mert te hetente Bécsbe jár az a te dolgod. Én nem Bécsben lakom, és nem Budapesten.

2014. máj. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én jó párszor megtettem a Dánia - Mo. útvonalat Németországon keresztül és többször megállítottak már a német vámosok a határ környékén. Az utasomtól is elkérték az igazolványát, sőt még a csomagtartóba is benéztek. Méghozzá általában az éjszaka közepén.

Úgyhogy valóban van ellenőrzés szúrópróba szerűen.

2014. máj. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Pedig nekünk elkérték.
2014. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Semmi probléma nem volt. Egyszer sem ellenőriztek. Megkérdeztem kint a német ismerősömet és kinevetett. Azt mondta nem foglalkoznak ilyennel.
2014. jún. 2. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!