Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Személyi igazolvány nélkül ki...

Személyi igazolvány nélkül ki lehet menni Németországba?

Figyelt kérdés
Esküvő miatt megváltozott a nevem. A régi személyimet már érvénytelenítették, csak egy A4-es papírt kaptam az újról. Jogosítványom még van a régi nevemmel. Így esetleg ki lehet utazni Németországba? Autóval mennénk

2014. máj. 19. 15:37
1 2
 1/18 anonim válasza:
40%
Mi már Németországban vagyunk de minden határon elkérik legalábbis nekünk elkérték.
2014. máj. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Csak személyivel vagy útlevéllel utazhatsz.
2014. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nálam nálam volt a személyi, amikor kiutaztunk nyaralni, de sem Ausztriában sem Németországban nem kérték el a határnál.
2014. máj. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

melyik határon kérték el? csak mert az unión belül nincsenek határok


kérdező: kimehetsz nélküle, 99% hogy senki nem fogja kérni, ha mégis mondjad hogy most vesztetted el, mutass fel más fényképes igazolványokat és rendben leszel

2014. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még olyat, hogy ne adnák oda rögtön a személyit, de lehet, hogy nálunk jobb az okmányiroda. Mindenesetre ha papírt adnak, akkor azzal is tudod igazolni magad, viszont az gondot okozhat, hogy a jogosítványod más néven van. Nekem egyébként szokták kérni a személyit, csak nem mindig.
2014. máj. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon remélem, hogy addig megjön, ha nem, hát viszek minden más iratot. Én meg még olyat nem hallottam, hogy azonnal odaadták a személyit :D
2014. máj. 19. 17:16
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Határellenőrzés nincs, de szúrópróbaszerűen (milyen meglepő, éppen a határ közelében) vizsgálnak és ekkor bizony kell valami dokument. Az igazolás és a jogsi együtt jó lesz, legfeljebb többet kérdezősködnek.
2014. máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Időpont ma 16:44

Ne tanácsolj ilyen hülyeséget!

Igen, nincs határellenőrzés, de a törvény akkor is előírja, hogy vagy érvényes SZEMÉLYI IGAZOLVÁNY vagy érvényes ÚTLEVÉL kell, hogy legyen nálad. A jogosítvány nem fogadható el, ahogy az A4-es papírka sem. Igaz, nincs határellenőrzés, de rendszeres szűrőpróba ellenőrzés van. Mi minden évben kocsival utazunk Ausztria, Németország és pár ország között, és szinte minden évben volt, hogy ellenőrzésbe csöppentünk.

Kedves kérdező:

Legyen nálad vagy érvényes személyi vagy érvényes útlevél.

A személyid ha simán csináltattad 5 nap alatt megfog érkezni függetlenül attól, hogy 30 nap van írva. De lehet 24 órás útlevelet is csináltatni vagy akár személyit is.

2014. máj. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem és személyit nem lehet gyorsított eljárásban kérni. Az igénylésemnek, már 7 napja, szóval 5 napon belül biztos nem jön meg.
2014. máj. 19. 17:52
 10/18 anonim ***** válasza:
Én hétfőn csináltattam a személyit, és a postán pénteken már kihozta.
2014. máj. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!