Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ugy hallottam, hogy ha olyan...

Ugy hallottam, hogy ha olyan helyre megyek ahol több órás tolódás van akkor legalább egy hét kell az átálláshoz (akik mesélték elég rosszul érezték magukat) namost akkor egy hétre nem is érdemes ilyen helyre utazni mivel kb annyi lenne az átállás?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2009. dec. 4. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz az átállás, már többször utaztam 6 órás idöeltolódásos helyre. Az a nem mindegy mennyire akarod megszokni.


Pl utoljára idén voltunk Jamaican. Mikor elindultunk nálunk késö délután volt és mikor oda értünk Jamaican kora este. Vagy is nálunk hajnal volt akkor. Könnyen elaludtunk, de hajnal 4-5 körül minden nap az elsö 4-5 napban felkerltünk, szuper volt mert megnéztük a napfelkeltét, csak az esti programokon már leragadt a szemünk. 2 hetet voltunk,mikor haza értünk, minden reggel nehezen keltem, vagy ha szabadnap volt sokáig aludtam, de este sokáig fenttudtam maradni, ezt nehezebbnek véltem, annyira nehezen alkalmszkodtam vissza.

De attól függetlenül, érdemes akár 1 hétre is elmenni.

2009. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha csak nyaralni telelni mész kiruccanásra, akkor nem lesz gond szerintem. Ha dolgozni mennél és alkalmazkodnod kell azonnal, akkor nehezebb.
2009. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én voltam olyan helyen, ahol 12 óra az eltolódás. Itt nem csak az átállással van baj (bár én még fiatal vagyok, úgyhogy nem volt még bajom vele:D), hanem azzal, hogy olyan messzire nincs értelme kiutazni, mert 2 nap oda az út és vissza is, átszállással meg mindennel együtt.
2009. dec. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha pl. New Yorkból megyek Bp-re, akkor simán, egy nap alatt átállok. Hiszen este megyek, reggel érek oda. Szimpla.

Ha viszont visszafelé megyek, akkor egy hétig is szenvedek, amig egy ájszakát végig tudok aludni normálisan. Ugyanis akkor még a magyar óra szerint jár a biológiai óránk és ha Mo-n reggel 8-kor keltem, akkor New Yorkban éjjel 2-kor fogok.

2009. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire éltél előtte rendszeres napirend szerinti életet. Akinek fix beosztása van, valószínűleg nehezebben áll át, mint az, aki eleve változó napirendben él.
2009. dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én Thaiföldön voltam. Innen délben 1-kor indult a gép, 10 óra utazás után ottani idő szerint reggel érkeztünk meg. Koradélután kezdtem érezni, hogy kimaradt az éjszaka, este 6-kor kidőltem, aludtam másnap reggelig, és onnantól egyenesben voltam, utána nem volt semmi bajom. A többieknek sem. Nyolcan voltunk.
2009. dec. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én Japánban voltam egy hónapot, de cseppet sem volt nehéz átállni. Tök természetesnek tűnt hogy sötét van akkor este van és aludni kell. Nem volt ilyen gondom hogy rosszul éreztem volna magam.
2009. dec. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
A patikában lehet venni Biomelatonint, ez a hormon szabályozza az álmosságot. Beveszel 1 szemet alvás előtt és elálmosodsz, ennyi. Már a hosszú repülőutat is ezzel szundikálom át, persze ha finom kaját hoznak azt megeszem és mégjobban elálmosodom.
2009. dec. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
USA-ban voltam, simán kialutam magam és semmi gond. Vissza ugyan ez volt, fel sem vettem. Miért? Itthon nem szoktál éjszakázni ? Ugyan az.
2009. dec. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!