Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy minden...

Tegyük fel, hogy minden lehetőség adott egy költözéshez. Hová mennétek? [lehetőségek lent]

Figyelt kérdés

A következő 5 opció közül válasszatok, és indoklást is írjatok légyszi.


1: Kanada keleti partja, közvetlenül az amerikai határ mellett (pl. Ottawa - Montréal - Québec vonal)

2: Svájc (az országon belül akárhol)

3: Monaco

4: Ausztrália déli partja (Victoria állam), vagy Új-Zéland (Auckland, vagy Wellington)

5: Japán (Tokió és közvetlen környéke)



2013. dec. 26. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kanadába, mert azt szeretem XD Nagyon tetszenek az ottani városoka; modernek, tiszták. Az éghajlat is jobb, szeretem a havat. A kanadaiakat is bírom.
2013. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 II.Dartheon válasza:
100%

Nézd, munkalehetőség hol adott? Mindegyik helyen lenne fix állásod?

Ahol nem, az egyből kiesne.

Japánba nem mennék, mert ott nagyon magas a munka elvárás, amit egy európai ember nem szokott meg.

Kanadán gondolkoznék, meg Ausztrálián és új-zélandon.. Kanadában ahogy hallottam ott normálisan, emberként bánnak veled,és találsz rendes állást is, meg úgy minden könnyebb, élhetőbb. Ausztráliát nem ismerem, de azért kipróbálnám.

Szóval mindegyik helyen lenne fix állásod, vagy megélhetőséged?

2013. dec. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Én Japánba mennék, nagyon tetszik a kultúrájuk és az emberek is kedvesebbek ott.
2013. dec. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

1. Kanada: a képek alapján szép hely, de az éghajlat hidegebb mint nálunk. Szívesen költöznék ide, sok magyar is lakik itt (ismerek is párat) és állítólag jól élnek, jó munkalehetőségeik vannak.

2. Svájc: Engem eléggé zavarna, hogy négy hivatalos nyelve is van (francia, olasz, német, rétoromán), ráadásul mindegyik kifejezetten svájci dialektus - szóval nem olyan amit az iskolákban tanítanak.

3. Monaco: túl kicsi városállam - ez nekem éppe elég ok, hogy ne költözzek ide

4. Victoria állam: nem ismerem eléggé

Új-Zéland: Igen! Gyönyörű hely, nemzeti parkok - pont nekem való. Bár a helyi emberekről nem tudok sokat.

5. Japán: Semmiképp sem költöznék ide. Nagyon szép ország, de nem egy nyugati embernek való. Iszonyú magasak az elvárások és minden centért robotolni kell. Hiányzik az a multikultúra, mint ami európában megszokott és nagyon nehéz beilleszkedni. És akkor még nem is beszéltem az ételekről - én konkrétan éhen halnék :)

2013. dec. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Japánba nem költöznék, mert nagyon más a kultúrájuk, szerintem nem tudnám megszokni. Ausztrália és Új-Zéland túl messze van, azért szeretnék néha hazajárni. Monaco olyan kicsi, hogy nem is értem minek került fel külön a listára, írhattad volna, hogy Francia-riviéra, még ha jogilag nem is ugyanaz, azért sok különbség nincs. Kanada oké lenne, de ott meg telente túl hideg van, szóval 75%, hogy Monaco észak-keleti része, 25%-hogy mégis inkább Kanada.
2013. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Japán és Kanada között nehéz lenne döntenem.Mindkettő nagyon szép szerintem,a japán nyelv jobban tetszik,de szerintem Kanadát választanám.Igaz,a hideget nem szeretem,de Kanada egy kicsit jobban tetszik,tisztább a levegő gondolom,és a Japán kultúrát nehezebb lenne megszoknom.
2013. dec. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kanada vagy Ausztrália és Új-Zéland közül választanék szerintem!

Kanadában a francia terület jobban tetszik,de sajnos nem beszélek franciául:( Kanada angol nyelvű városai közül pedig csak Calgary és Vancouver tetszik!

Új-Zélandon pedig mindent imádok!:)

Ausztráliában pedig csak a sok halálos kígyót és a rovarokat nem tudnám megszokni!

Tudom Új-Zélandon is van pár olyan kígyó és rovar amiket kerülni kell,de talán lényegesen kevesebbet!

Én Új-Zélandra mennék!Európából már egy életre elegem van.Szóval nem izgatna hogy messze van mindentől!Bár

Ausztráliától és Ázsia pár országától nincs is olyan messze:)

2013. dec. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Canada, de inkabb nyugati part... Melbourne is szep.
2013. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodás nélkül Ausztráliát választanám!

Teljesen más világ van ott, mint amit itt megszoktunk. Az emberek kedvesek, nyugodtak, segítőkészek. Olvasok pár blogot, ahol magyarok írnak a kivándorlásaikról és komolyan néha el sem hiszem, hogy mennyivel jobb ott! Most nem feltétlenül arra kell gondolni, hogy ott kolbászból van a kerítés is, mert ez nem igaz! Mint minden más helyen, ott is meg kell küzdened mindenedért, de utána látod is a bőséges eredményt!

Gyönyörű tájakat láthatsz, és őszintén szólva engem egyáltalán nem izgatnak a mérges kígyók meg pókok. Még mindig jobb mint itthon néhány ember...

2013. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Japánt szemeltem ki, és mindent meg is fogok tenni, hogy odamehessek. :)
2014. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!