Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha megépítek vagy vásárolok...

Ha megépítek vagy vásárolok egy 70 kg alatti autogiro-t milyen törvény vonatkozik a használatára itt Magyarországon? Tényleg nem kell rá jogosítvány?

Figyelt kérdés
Egy törvény rendelet szerint ha 70 kg alatti a gép, akkor csak be kell jelenteni mikor és merre megyek vele, de jogosítvány nem szükséges a használatához.

2013. dec. 13. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:

És ez melyik törvényben/rendeletben szerepel? Ha megvan az adott rendelkezés, abban le lesz írva mi kell hozzá.


Tényleg, milyen egy 70 kg alatti autogiro? Hátra szerelhető? :)

2013. dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Ha van elég fantáziád és van elég eszed, akkor könnyű anyagokból is össze lehet hozni.


[link]


ebben a cikkben is van, illetve innen rendelném majd meg. Megköszönném, ha a kérdésemre adnál választ.

2013. dec. 13. 13:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez tényleg csak 10 millió??

Meg van mit veszek a családnak karácsonyra!!

Kár ,hogy csak vízről lehet vele felszállni :(

De sebaj, megveszem hozzá a Velencei tavat is, egyszer van egy évben karácsony, nem?

2013. dec. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudom milyen az autogiro - a Nimbus oldalán linkelt autogyro.at például LHFM-et szerencsélteti, én meg pont ott dolgoztam éveken át. :)

Láttam házilag barkácsolt girot, amihez a hajtást meg a motort megvette a figura, de a vázat és egyebeket már ő hegesztette minta alapján - amikor volt kint a hatóság nem győzték elrejteni, illetve amikor az egyik szemfüles észrevette, akkor próbálták nekik beadni, hogy az nem is repképes, sőt gurulni sem gurul, csak olyan statikus szimulátor hogy szokni lehessen az üléspozíciót...


Másrészt a 70 kg nem sok ám - ezért is csodálkoztam. Ha megnézed, akkor a finn csodabogár sem autogirot épített, hanem egy merevszárnyas repülőgépet 1 darab vonó légcsavarral. Gondolom a giro hajtása nem fért volna bele a súlykorlátba, hasonló okból nincs futómű-kerék páros sem a finn gépen szerintem.


Azon kívül pedig itt a kérdésedre az elsődleges válasz:


[link]


Ezen túl egy ilyen házi építésű valamit idehaza talán "experimental" kategóriában lehetne használni. Én csak "rendes" repülőkön dolgoztam, úgyhogy ebbe nem látok bele. Törvény/jogszabály pedig annyi van, hogy én nem fogok neked előásni semmi konkrétat - főleg nem az első reakciód után. :)

Szóval megpróbálhatod az EASA honlapján keresztül előtúrni vagy kapcsolatba lépni a hazai NKH repülős részlegével.

2013. dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát, így már mmás :) köszi a választ, bár egy fikarcnyit se tudok angolul :D majd ha kész lessz megnézzük hogy működni fog e remélem hogy igen :D amúgy az egész full kunyerált anyagokból lessz összerakva szóval szinte semmibe nem kerül majd (elméletileg) szal... szarból várat építünk :D
2013. dec. 14. 15:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Jutottál valamire a géppel?
2021. márc. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!