Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Norvégián, Svédországon,...

LaciFlori kérdése:

Norvégián, Svédországon, Dánián, Svájcon és Franciaországon is gondolkodunk. Ezek közül az országok közül hol lehetne könnyebben elhelyezkedni, boldogulni? Hol tudnánk elkezdeni kutakodni? Illetve az induláshoz mennyi pénzre lenne kb szükségünk?

Figyelt kérdés
Mi egy fiatal pár vagyunk és szeretnénk valamilyen skandináv országba kiköltözni, hogy elkezdjük megalapozni a jövőnket.Komolyak a szándékaink és hosszabb távra tervezzük a kint létet.
2013. okt. 1. 15:41
 1/10 anonim válasza:
Svájc, Norvégia, Svédország
2013. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Igaz, akármelyik országban el lehet szerintem helyezkedni, bár nincs tapasztalatom ilyen téren.

Én Svájcba, majd Írországba szeretnék kiköltözni néhány évre.

2013. okt. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

De irigyellek benneteket hogy ennyi egymástól teljesen eltérő hely közül választhattok.

Nyilván abban az országban amelyiknek a nyelvét beszélitek, hacsak nem vagytok diplomás kiemelkedő teljesítményt elért emberek, utóbbi esetben bármelyikben. egyébként mondta nektek már valaki hogy kint nem kolbászból van a kerítés?

2013. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen tudjuk 2 évet voltunk írbe, 1 évet Angliába,francia felső fokú van,most pedig Angol norvégot toljuk..
2013. okt. 1. 19:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez esetben tényleg irigyellek benneteket. Én az első 3 ország közül választanák. Bár én nem bírom a hideget és az északi klímát. A Svájci és Francia mentalitás nekem nem jön be.
2013. okt. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Norvég tetszik nekünk igaz hideg van, de jó a fizu..:)
2013. okt. 1. 19:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha Norvégia mellett döntenétek, akkor minimum 1,5 millió forintot (de inkább többet), tegyetek félre az első hónapra, plusz a kiutazás-kiköltözés költségét. Ennyi kell ugyanis ahhoz (Minimum!), hogy ki tudjatok venni egy albérletet, és tudjátok fizetni a kauciót is, valamint a tömegközlekedés, és étkezés költségeit.


Milyen végzettségetek van? Mert attól függően kellhet "autorisasjon" is, ami 1-2-3 hónapot vehet igénybe. Valamint a norvég személyi szám megszerzési is kb 1 hónap. Enélkül nem lehet bankszámlád sem, viszont ezt csak akkor kaphatod meg, ha van munkaszerződésed.


Elhelyezkedni nem olyan könnyű, ha nem vagy perfekt norvégból, veled szemben mindig előnyben fogják részesíteni a norvég állampolgárokat. Kivéve ha olajmérnöki végzettséged van, vagy ápoló vagy, vagy orvos, vagy takarítani akarsz (bár ezt senki sem szeretné).


Svédország az mindenképpen olcsóbb, ott talán könnyebb lehet letelepedni kezdetnek. De van ismerősöm Dániában is, ők is jól élnek.

Én azért nem vetném el Svájc gondolatát sem, ott is eszméletlenül jók a fizetések, és jobb az időjárás is.

2013. okt. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen megfontoljuk!! :)
2013. okt. 3. 14:43
 9/10 anonim válasza:
Norvégiát ajánlom! :)
2013. okt. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Nyckelpiga válasza:
Sziasztok! Én éltem Franciaországban és Svédországban is. Szívesen válaszolok, ha vannak konkrét kérdéseitek.
2013. okt. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!