Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Voltatok már külföldön Erasmus...

Voltatok már külföldön Erasmus programmal?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy hol voltatok, és hogy éreztétek magatokat, mennyire jöttetek ki a pénzből stb.
2009. nov. 6. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyok külföldön Erasmusszal.

Finnországban vagyok, fantasztikusan érzem magam (én még nem hallottam olyanról, aki rosszul érezte volna magát kinn), a pénzből meg egyáltalán nem lehet kijönni. Az éppen hogy elég volt a legolcsóbb albira, amit csak találtam, illetve a repjegyre. A biztosítást, a kaját, egyebeket már nekem kell állni, és ez azért elég necces, mivel nem származom éppen gazdag családból. Éppen a pénzhiány miatt nem tudok utazgatni sem országon belül, sem a környező országokba, mint a gazdagabb nyugati vendéghallgatók... Ez azért levon kicsit az élményből, de azért elvagyok.

Stb.: mire vagy még kíváncsi?

2009. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Albérletet is neked kellett találnod? ez mondjuk nem mindenhol van így ha jól tudom.remélem. Mennyire tudtál finnül, amikor megkaptad az ösztöndíjat? Én franciául elég jól beszélek,és ezért gondolkodtam francia országon. Viszont Spanyolország most még jobban izgat, habár spanyolul még egyáltalán nem beszélek. Valószínűleg a pályázat beadásáig egy pár hónapos spanyol tudás lesz a hátam mögött, és félek így nem kapom meg a nyelvi minősítést. Azt megkérdezhetem, hogy kb mennyivel támogattak meg a szüleid eddig, csak hogy tudjam mennyibe fog ez fájni anyuéknak:S
2009. nov. 8. 00:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első - és eddig egyetlen - válaszoló vagyok.

Albérletet nekem kellett találnom, mert Finnországban egyáltalán nincsenek kollégiumok. Persze van kedvezményes árú albérletegyetemistáknak, de ilyet nem szerezhet mindenki, a külföldiek pedig csak elben vannak előnyben ebből a szempontból. Nyugaton általában albérletben szoktak lenni az emberek, Kelet-Európában több kollégium van.


Finnül szinte semennyire sem tudtam, egy évet tanultam előtte az egyetemen, de az szinte semmit nem ért, mert a tanár elég gyenge volt. Azóta is általában angolul beszélek, bár járok itt is finnórára, és itt azért nagysárendekkel jobb a finnoktatás, mint otthon. Most már pöntyögök valamit finnül is, illetve értem a feliratok nagy részét. Ez azért valami...


Szerintem nyugadtan vágj bele a spanyol dologba, francia alappal nagyon könnyen meg fogod tanulni. Meg aztán Spanyolország valamivel olcsóbb ország, mint Fr.o.


A nyelvi minősítést abból a nyelvből kell megszerezned, amilyen nyelven tanulni fogsz. Pl. ha angol nyelvű képzeésre fogsz járni, akkor angolból kell megszerezned, függetlenül attól, hol tanulsz helyileg.


Igen, megkérdezheted. A szüleim egyáltalán nem támogatnak, mióta egyetemista vagyok, egy fillért sem kaptam tőlük. Az ösztöndíj ugye az albira és a repjegyre volt elég, emellett volt a nyári diákmunkámból vagy 50 000 forintom (ez villámgyorsan elment a berendezkedésre), emellett maximális összegű diákhitelt vettem fel, és most várom a szoctámomat, mint a Messiást. Itt sikerült munkát találnom, igaz, aprópénz, amit keresni lehet vele: újságkihordás. Megvan belőle a havi ebédem...

Szóval nagyon kevés pénzből élek, Finnország drága ország (bár nem sokkal drágább, mint Magyarország).


Azttudom mondani, hogy a szüleid készüljenek fel arra, hogy ha nincs saját gyűjtött pénzed, akkor egy olyan 2-300 000 forintot tegyenek félre neked, ha tudnak. Ebből éppen hogy ki fogsz jönni, ha utazatni is szeretnél, akkor persze sokkal több pénzre lesz szükséged.

2009. nov. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Tudnál valamit mesélni más országbeli cserékről?

Engem főként oroszország érdekelne bár svájc is tetszene :D csak azért az tényleg húzós lenne..

illetve azt szeretném kérdezni hova jártál itthon suliba

előre is köszi

2009. nov. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
sziasztok!:) engem is érdekelne az Erasmus és lennének kérdéseim: milyen átlag kell hozzá? hánny elvégzett félév? és jóvá lesznek írva a kinn eltöltött hónapok vagy csúszol félévet?:) Gratulálok, hogy sikerült:) engem Spanyolország érdekel, mert spanyol szakos vagyok a Pázmányon:)
2009. nov. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az, hogy milyen átlag kell az erasmushoz, attól függ, hogy mennyien és milyen eredményekkel pályáztok. nálunk (bgf) egy 4es átlag felett kell lenni, és úgy tudom, hogy két elvégzett félév után lehet csak pályázni.
2009. nov. 23. 15:11
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Kedves harmadik! Finn válaszoló vagyok...

Erasmus-program Svájcba és Oroszországba pont nincs, mert egyrészt nem tagjai az uniónak, másrészt együttműködési szerződés sincs ezzel a két országgal (de pl. Norvégiával és Törökországgal van, így oda lehet menni Erasmusszal, bár ők sem uniós tagok).

Egyébként voltam cserediák Oroszországban is - illetve nem cserediák, hanem egy állami egyezmény keretében mehettem ki. Így látatlanban semit nem tudok mondani, mert Oroszország hatalmas ország, városonként éles ellentétek tapasztalhatóak mentalitásban, anyagiakban, hozzáállásban is. Ha konkrét várost mondasz, már jobban tudnék válaszolni.

Svájcról semmilyen infóim nincsenek.

Magyarországon még mindig egyetemista vagyok (különben be sem adhattam volna az Erasmust), Pécsre járok, ha ez segít valamit...

2009. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Az átlagról nem tudok nyilatkozni, mert az csak a rangsornál számít. A rangsor meg akkor fontos, ha sokan jelentkeznek egy helyre. Nekem szerencsém volt, mert ketten voltunk összesen jelentkezők, a másik lány pedig egy másik tanszékről is tudott pályázni, így nem volt nagy verseny. Viszont két félév átlagából számolják a ransort, így érdemes két jól sikerült félév után pályázni.

Minimum két félév kell hozzá, tehát legkorábban másodikban mehetsz ki.

Az, hogy jóvá lesznek-e írva a kinti kreditek, csak a tanszéktől illetve az illető tanároktól függ. Nekem kerek perec megmondták, hogy semmit nem számolnak be, és pont. Szerencsére amúgy sincs már egyetlen órám sem, tehát végülis afféle jutalomként vagyok itt az ötéves munkámért. :) Egy másik ismerősöm szintén egy félévet volt kinn Erasmusszal, neki sem számoltak be semmit, viszont tudok olyanokról, akiknek majdnem az összes jegyét elfogadták. Tehát ez csak a tanárokon múlik... Meg az is, hogy csúszol-e egy félévet. Amikor először kinn voltam Oroszországban, akkor én csúsztam, pont azért, mert az illető tanárok nem fogadták el a kinti óráimat. Miután pedig olyan súlyponti órákról volt szó, amik nélkül nem lehet továbbmenni, így buktam egy egész évet (kétszakos vagyok, a másik szakomon sem tudtam megcsinálni súlyponti órákat).

2009. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves Finnországban lévő válaszoló! =)

az oroszországos svájcos vagyok.

köszönöm hogy válaszoltál

még mindig oroszország és svájc vonz bár svájc egyre jobban tetszik azt hiszem a későbbiekben jó ajánló levél lenne

bár időm az bőven van még csak nagyon szeretnék utazgatni, tanulni máshol, ezért érdeklődtem.

néztem a corvinusos honlapot és ott sok svájci illetve talán 1-2 oroszországi ösztöndíjat is találtam, bár a oroszo. ilyen feltételekkel nem lenne jó, elég húzósak az árak (azt hiszem Moszkva)

de felsoroltak finnországi ösztöndíjakat is ;)

ami lényeg azt hiszem ha rászánom magam nem kell félnem, hogy nem találok megfelelőt.

minden vágyam a corvinusra bekerülni nagyon remélem sikerül is de majd elválik. Ha idáig eljutok majd válogatok.

Köszönöm, hogy válaszoltál és neked további jó időtöltést!

2009. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!