Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen országnak tartjátok...

Milyen országnak tartjátok Kanadát?

Figyelt kérdés

2013. máj. 30. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Hát nekem egy barátom él kint, és sokszor még májusban is így folynak a beszélgetéseink:

Ő: Mit csináltál?

Én: Napoztam egy kicsit odakint. És te?

Ő: Havat lapátoltam.

Szóval ezek után nem nagyon vágynék ott élni.

2013. máj. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
16%
Az alapján, hogy kitiltották a jövőbeni és kitoloncolták a már ott élő kelet-európai romákat, egy rasszista, a liberális eszméktől elforduló, de azokat magáénak hazudó, alantas, primitív országnak tartom.
2013. máj. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Második válaszoló!


Te vagy primitív. Kanadának minden joga megvolt és megvan arra, hogy szabadon eldönthesse hogy kire van szüksége. Léhűtőkre nincsen, ezért küldték haza a cigányokat.


Kérdező!


Kanada egy élhető ország, sok lehetőséggel, változatos, érdekes tájakkal. Nekem tetszik.

2013. máj. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Azért tiltották ki őket, mert visszaéltek az ország ezen lehetőségeivel. Egyik országnak sem tesz jót a túlzott mértékű bevándorlás legyenek azok romák, feketék, arabok vagy bármilyen más népcsoport.


Amúgy sztem Kanada stabil gazdasággal és fejlett szociális hálóval rendelkező ország, letelepedés számpontjából nagyon jó. Sokkal inkább, mint az USA.

2013. máj. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egy rohadt messze lévő országnak tartom :D
2013. máj. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Stabilnak mondható ország, jó a közbiztonság és a közlekedés, a gazdaság is egyenletesen szárnyal. De a másik szempontból nem tűnik jó választásnak, hiszen a világ egyik leghidegebb és legcsapadékosabb országa, és a romák bevándorlása miatt eléggé megnőtt a bűnözés is.

És második válaszoló: figyelmedbe ajánlanám a tényt, hogy a néhány százezer roma segélyezése (nameg a családi pótlék tíz gyerekre) egy év alatt ötmilliárd dollárba (!) került a kanadai államnak, és a cigányok által tömegesen lakott országokban egyre több lett az utcai gyilkosság, rablás, lopás. Teljesen jogosan hajították ki őket, kár hogy nekünk nincsen ilyen tökös államfőnk. De nem kell ehhez Kanada, nézz körül itt Magyarországon :)

2013. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A vőlegényem tavaly volt ott pár hónapot, és nagyon szerette. Kedvesek, és nagyon segítőkészek az emberek. A közbiztonság százszor jobb mint nálunk, a rendőröknek nagy tekintélyük van. Mesélt egy 1-2 sztorit, hogy kapcsolták le az utcán sétáló fiatalt, a gyanúsan viselkedő plázázót... jajj. Védik a nőket, vizsgálat és zokszó nélkül beviszik a bántalmazó férjeket. Mivel nagyon sok nemzetiség van jelen, különböző hitvallással, szigorúan betartatják az ország játékszabályait, másképp szétesne a rendszer. Sokat tanulhatna Magyarország Kanadától!
2013. jún. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elképesztő ahogy a magyarországi operettnációk arról tépik a pofájukat hogy milyen a helyzet itt, hogy a romák miatt megnőtt a bűnözés. Fogalmatok sincs, mit beszéltek.


Körülbelül négy-ötezer roma jön Kanadába évente és menekült státusért folyamadik -- és a legtöbbet visszautasítják. Múlt június óta letartóztatják őket, amíg az esetüket feldolgozzák. Torontóban volt egy roma bűnözőbanda még 2011-ben, ők már rács mögött. Aki másképp látja, hiteles forrásokat szívesen látok.


Kanadát meg úgy látjuk, hogy nem látjuk. Az ország akkora, hogy európai ésszel felfogni is nehéz. Európában két óra repülőút bárhonnan bárhova elvisz. Itt simán repülsz hat órát. Toronto, Ottawa, Montreal valóban meglehetősen hideg télen de itt Vancouverben (és Victoriában) hó legfeljebb 1-2 napig van telente. Az emberek, kultúrák irtó változatosak Torontóban, Vancouverben a rengeteg bevándorló miatt, talán New York lehetett ilyen száz éve. (Nem is tűrik a szalonnácikat -- pofázni lehet, de akkor a politikában nem lesz szereped, ld. David Ahenakew esetét.)

2013. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!