Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egy program keretében lehetősé...

Egy program keretében lehetőségem nyílna az alábbi országokba utazni: Brazília, Peru, Spanyolország, Egyiptom. Ti hová utaznátok (több info alul)?

Figyelt kérdés

Egy program keretében külföldre utazhatok nyáron, több célországot is meg lehetett adni. 6-8 hétig kell kint lennem (önkéntes munka, gyermektáborokban, angoltanítás vagy a gyermekek körül való segédkezés ilyen napközistábor jelleg. nincs fizetés, szállás és kaja biztosítva van, más nincs.)

- nekem kell fizetnem a repülőjegyet

- ha kell oltás azt is

- érvényes útlevelem van, de EU-ba gondolom nem kell


Ti hová utaznátok? Mindegyik országba szeretnék eljutni.

Nagyon szeretnék Peruba menni, de az oltás + repjegy... nem tudom.

A másik a közbiztonság. Van most ismerősöm kint Brazíliában azt mondja Brazíliaváros pl. tökre unalmas semmi nem történik ott, nagyon csendes de Sao Pauloban meg nagyon veszélyes lenni, rablások stb... ott tényleg lepuffantják az embert. De azt mondta, Brazíliaváros meg csalódás volt számára, mert tök unalmas...


Én Peru-n gondolkozom elsősorban.

De nem tudom, anyagilag nem lenne jobb Spanyolország? Vagy ott az élet is drágább (szórakozás, kaja ilyesmi)?

Meg a közbiztonság miatt is kérdem, Peru-t nem tudom milyen.


Melyikkel jönnék ki "olcsóbban"? (repjegy + ha kell oltás + az ottani élet, szórakozás kaja stb 6 hétig)


Mert peruban olcsóbb lenne a fizetőeszköz, míg Spanyolo-ban euró van. Tehát lehet, hogy Latin-Amerikába drágábban jutok ki, de olcsóbban élek.

Míg spanyolo-ba kijutok olcsón, de ott drágább az élet.


Ti hová utaznátok?

Ui..: egyik országban sem voltam még, felsőfokon beszélek angolul (és németül de ez úgysem számít :D csak az angol) szóval a nyelv nem gond


2013. máj. 19. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Spanyolországban sem drágább az élet,mint máshol és nagyon szép hely!Viszont ha angolul tudsz,akkor inkább Latin-Amerikát javasolnám neked,mert Spanyolországban jobban spanyol nyelven beszélnek.
2013. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés az között, hogy hova jutsz ki drágán és milyen drága ott a megélhetés. Ha valami messze van, oda természetesen drágábban jutsz el (Pl. Peru a sokezer km. miatt) - viszont ott olcsóbb az élet. De nem a fizetőeszköz milyensége miatt, hanem az árak miatt. Vagyis gyengébb ugyan a fizetőeszköz, de az árak még alacsonyabbak...

Ami pedig a közbiztonságot illeti: mindig ott rosszabb, ahol nagyobb a szegénység. Bűnözés mindenhol van, egy falumbelit Párizsban szúrtak le, de Peruban mint feljelető is kaphatsz egy-két pofont a rendőrségen - addig Spanyolország egy európai civilizált ország, EU-s jogrendszerrel.

2013. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Végül hova mentél?
2016. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sehová
2016. aug. 5. 23:36
 5/5 A kérdező kommentje:
egyelőe :)
2016. aug. 5. 23:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!