Melyik légitársasággal a legjobb Londonba utazni?
WizzAir, RyanAir, easyJet vagy British Airways?
Tudom, alapvető különbség hogy mindegyik másik reptéren landol, de ez most nem számít. A kényelem, az ár-érték arány és a biztonság szempontjából (tapasztalataitok alapján) melyik a legjobb?
Ár és szinvonal alapján csökkenő sorrendben igy jönnek egymás után:
British Airways, EasyJet, WizzAir, Ryanair
A kényelem és az ár/érték két különböző szempont és ellenkező irányú a sorrend. Biztonság szempontjából nincs különbség.
Személy szerint nekem a BA kényelme nem éri meg azt a felárat, amivel többe kerül, szóval és a Wizzair vagy a Ryanair között választanék attól függően, hogy éppen melyik az olcsóbb.
biztonság ugyanolyan, a légi közlekedés biztonsági szabályai minden légitársaságra vonatkozik.
ha csak a kényelmet nézem, akkor kiemelkedik a British Airways.
Ár/érték arányt tekintve a British a legdrágább, a Ryanair a legolcsóbb. Viszont a British Airwayst kár hasonlítani, mert az nem fapados. Ha van akciós jegy, akkor British-sel utazom haza, ha nincs, akkor Wizzairrel. (Nekem amúgy is a Wizz a favorit, mivel Lutonra repül, nekem az pedig közelebb van a lakásomhoz, mint bármelyik másik reptér.)
Ryanair és wizzair tök egyforma. Wizzair annyival gázabb csak, hogy ott csak kis kézi poggyász van az alap árban. Ezt mérlegelni kell az árak összehasonlításánál, de lehet, hogy így is olcsóbb, mint a Ryanair. Hol egyik, hol másik olcsóbb, nem lehet ilyen mondani, hogy a wizzair jobb, olcsóbb vagy a ryanair jobb, olcsóbb. Kb. egyformák, néha egyik, néha másik olcsóbb.
A másik kettő jellemzően szinte mindig drágább.
Biztonság szempontjából, tapasztalatok alapján: Hááát, aki lezuhant az már nem fog nyilatkozni a tapasztalatairól. Nem is értem a kérdésed erre vonatkozóan. :) Amúgy egyik se zuhant még le, ilyen szempontból tényleg megbízható mindegyik európában közlekedő társaság. Meg más szempontból is: mindegyiknek kötelező kártérítést adniunk, ha pl. a társaság hibájából járattörlés történik. Illetve szállást sem csak a Britishnek kötelező adnia, mint azt sokan hiszik esetleg. Ryanairre meg a wizzairre is ugyanazok a jogszabályok vonatkoznak mint a többi légitársaságra. Persze lehet, hogy kisebb az üléstér, nem adnak egy pohár üdítőt ingyen utazás alatt, és nem Heathrowra száll le a gép, de az ilyen kényelmi dolgokat leszámítva semmivel sem rosszabb az easyjet, ryanair, wizzair.
Persze meggyőződésből lehet utálni egyiket vagy másikat, mindenkinek szíve joga.
"A Ryanair-rel sincs mi gond, nyugodtan utazhatsz velük is. Járattörlések bárhol előfordulhatnak, aki meg azt írta, hogy a kapuzárás előtt 10 perccel érkezett a kapuhoz és nem engedték fel, az egyszerűen hazudik."
Talán nincs tisztában a fogalmakkal. Valószínűleg nem a kapuzárás hanem az indulási idő előtt 10 perccel, kapu zárás után érkezett. Esetleg a poggyász feladáshoz érkezett 10 perccel kapuzárás előtt, amikoris a checkin/poggyász feladás már épp zárva volt. Nem tudhatni. De hogy kapuzárás előtt 10 perccel nem küldenek el senkit, az tuti. Mert ha mégis, akkor igen komoly kártérítések kaphatóak...
Na de azt senki sem írta, hogy nem mindegy hova érkezel. Központi reptér, vagy lefosott sehol sincs airport.
Heathrow központ, ezért drágább egy rep.jegy ha az a fogadó reptér. Luton mert azért olcsó, mert kint van a francban.
"Luton mert azért olcsó, mert kint van a francban."
Jaja, tényleg fontos szempont. 2 fontért Easybus bevisz a városba...
Másrészt van akinek Luton vagy épp Stansted van közelebb a tényleges célpontjához. Nem feltétlen Heathrow közelében van a célja mindenkinek. Úgyhogy ezt persze valóban mérlegelni kell, de emiatt még nem indokolt Heathrow-nak drágábbnak lennie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!