Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » MÁV kártya csalás? Megpróbálná...

MÁV kártya csalás? Megpróbálnátok?

Figyelt kérdés
A MÁV dolgozók, és az ők rokonai kapnak egy kártyát amivel ingyen utazhatnak. Viszonylag sokat utazok (heti 6 000-7 000 HUF). Szóval a kérdés, hogy van egy osztálytársam akinek van ilyen kártyája és megpróbálnám, hogy azzal utazok mert már láttam sok ilyent, hogy csak megmutatják a kártyát és az ellenőr igazából nem nagyon vizsgálja meg. Ti megpróbálnátok? És ha ki derül mi lesz a következménye? Köszönöm az értelmes válaszokat.

2013. ápr. 4. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha egyszer megbuksz vele akkor közokirat hamisítás. Büntetési tétele a neten megtalálható. Amúgy meg lehet a sima kalauz nem nézi meg de szerintem a főkalauz igen.
2013. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem
2013. ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Semmiképpen nem, mert fájdalom, becsületesnek születtem.
2013. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
57%

Neked megérné a bérlet vásárlása. NAGYON MEGÉRNÉ. Tégy hát így!

:D


BTW a vonaton nem ellenőrök vannak, hanem jegyvizsgálók (népi nevükön kalauzok).

2013. ápr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

De nagyon okos vagy itt negyedik.

Jegyvizsgálók, népi nevükön kalauzok minden vonaton vannak. Ezen felül ellenőrök is szoktak lenni, de ritkábban. A kérdező viszont nem szakszavak feöl tudakozódik, hanem a becstelenségében kellene segédkeznünk. Hogy mi lenne bukta esetén? Liptay Klaudia milliós büntit kapott a rokikártyáért. Te nem kapsz ennyit, de hogy melbevégó lehet a büntetés, azzal azért számolhatsz!

2013. ápr. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
120 000 Ft a bérlet 1 hónapra, kinek éri az meg?
2013. ápr. 5. 01:29
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Előfordul, hogy kérnek mellé személyit, hogy tényleg a tiéd-e a kártya.
2013. ápr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
53%
Már én is gondoltam erre, de ha osztálytársadét használod tehát valódi kártyát akkor az nem okirathamisítás!!! csak hamis/érvénytelen igazolás amiért 9000Ft-ot kaphatsz. Én ugy tudom, hogy néha a jegyvizsgáló beüti az azonosítószámot a gépébe, így ellenőrzi az eredetiséget. Ellenőrök nincsenek vonaton! VIZSGÁLÓ FŐKALAUZnak hívják, aki mindent leellenőriz, az utasokat is és a kalauz munkáját is. Illetve néha civil ruhás álutasok is ellenőrzik a kalauz munkáját, ezért nem kegyelmezhet a kalauz senkinek mert ha próbavásárlóval van dolga, akk bércsökkentés, vagy elbocsátás.
2013. ápr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
A helyedben nem próbálkoznék ezzel. Ha lebuksz a kártya jogos tulajdonosa is kap egy 8000-es büntit és további szankciók is lehetségesek. Például megvonják tőlük az utazási kedvezményt(aminek elég nagy a valószínűsége). Szóval a helyében nem adnám oda neked...
2013. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Mellesleg, diák vagy, nem? Hova az anyádp.-ba utazol te, hogy havi 120e lenne a bérlet? Igényelj START Klub Bónusz kártyát és már jobban jársz, mint a heti 6-7e Ft-os kiadással.
2013. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!