Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki külföldön lakik hová...

Aki külföldön lakik hová ment? Mikor? Nehéz volt letelepednie? Mit dolgozik? Milyen a fizetés? Hogyan kezdett kint új életet?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Spanyolországba, mert én spanyol szakon végeztem ill. régóta különösen vonzanak a spanyolok, magyarországról meg mindenképpen szabadulni akartam, nem akartam ott megkattanni,

hát aztán itt sincs kolbászból a kerítés, de legalább megfizetik ha dolgozik az ember

amúgy egészségügyben vagyok és persze sokkal többet mint magyarországon kapnék ezért

a kezdet meg nem volt nehéz mert aranyosak, és amúgy is voltak már itt ismerőseim, de úgy voltam vele, mindegy milyen nehéz lesz, itt csak egy választás van, eljönni onnan, és eszem ágában nincs vissza menni, itt olyan furcsán normálisak a legtöbben, nem találkozom folymataosan a speciális magyar elmebeteg emberekkel

2009. júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel,én is kihúznák,már kezdek is lassan nyelvet tanulni!
2009. júl. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is szeretnék 1-2 év múlva elmenni innen. Spanyolország tényleg jó hely, tavaly voltam ott. :-)
2009. júl. 26. 19:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak annyit szeretnék mondani, hogy Magyarországon depressziós voltam és mióta nem élek ott, elmúlt. Ezt tényleg nem szemétkedésből, leszólásból mondom, ez így történt. Azóta az életem nagy fordulatot vett és nagyon boldog vagyok. Nekem nem volt nehéz és nem úgy fogtam fel, hogy most mindent a semmiből kell kezdeni meg ez egy új élet. Jelenleg nem dolgozom, a kisbabámmal vagyok itthon. Nagyon jó, hogy nem húzzák fel a frusztált ügyintézők, tanárok stb. az agyamat. Itt az emberek nagy része sokkal kedvesebb és nem mindig panaszkodnak meg a másikról pletykálnak.
2009. júl. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Te hová mentél ki?
2009. júl. 27. 05:16
 6/11 anonim válasza:
19%

"én is kihúznák,már kezdek is lassan nyelvet tanulni"


Előbb a magyarral kellene közelebbről megismerkedned, akkor biztosan jobban éreznéd magad... kihúzNÁK, az b*szki. :O

2009. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

USA-ban élek.


3-dik válaszoló voltam.

2009. júl. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Dettó, csak Anglia/London.

Nem az anyagiak miatt éri meg eljönni otthonról, hanem a nyugalomért! Mindent megér!

2009. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Apukám az élettársával vágott neki Franciaországnak. Két éve keresnek állást, az ember azt gobdolná hogy könnyű dolguk lesz, mert a nő anyanyelvi szinten beszél franciául és ráadásul 10 évet élt kint. Egy francia élelmiszer áruháznak a beszerzője volt itthon és megkérte a főnökeit hogy segítsenek neki a cégen belül maradni kint. Természetesen úgy tettek neki keresztbe ahogyan csak lehetett. Egy hónapja kimentek két hétre, hogy nem érdekli őket, ha alkalmi munkákból kell élniük egy darabig akkor is kinn maradnak. Apukám jelenleg a kukoricásban dolgozik,

élettársa csirkét csomagol (kb. 1500 euró nettót keresnek együtt, ez már eleve több annál, amennyit itthon kerestek viszonylag színvonalas munkahelyen), de reménykednek, mert szeptembertől lesz végre rendes állásuk. Egy statisztika eredménye az volt, hogy 100 önéletrajzot kell elküldened ahoz, hogy 1 helyre tökéletesnek találjanak. Nem tudom hogy mi lesz velük, mert fizetniük kell az itthoni hiteljüket, de egyenlőre (lekopogom) bírják.

De a lényeg az, hogy BOLDOGOK!!!! Délen laknak varázslatos helyen és hisznek abban hogy sikerülni fog, bármennyire is nehezen indultak a dolgok.

2009. aug. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
USA kb 6 éve először egyetemi programmal ,majd miután elvégeztem itthon az egyetemet visszamentem az ottanira. Így gyakorlatilag 4 éve élek kint a férjemmel. Letelepedni nem volt nehéz, nekünk biztosított egy ideig szolgálati lakást az egyetem utána pedig saját házat vettünk. A mi fizunk jó, de mindketten magas beosztásban vagyunk. Ha hazamennénk ilyen fizetéssel a felső tízezerhez tartoznánk, itt jó középosztály vagyunk. De otthon nem kapnánk munkát és pláne nem ilyen lehetőségeket. Abba ,hogy mi ilyen helyzetben vagyunk nagyon sok munka van.
2009. aug. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!