Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A reptéren, ha már bent...

A reptéren, ha már bent vagyok a tranzitban, és rajta vagyok a légitársaság utaslistáján, akkor kötelező-e nekik bemondani a hangosban a nevem, ha nem jelenek meg a beszállókapunál?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, de be szokták mondani.
2012. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem állítom, hogy kötelező, de be szokták mondani. Egyrészt a légitársaságnak is kellemetlen, ha otthagyják a kedves fizető utast, aki kissé mámoros állapotba került a Duty Free kínálatát meglátva. Ráadásul a repülőtéri kiszolgáló cégeknek is plusz munka, hiszen a csomagodat lehet, hogy addigra már be is rakták a gépre és most akkor elő kell keresni a gép gyomrából, hiszen a csomag nem repülhet a tulajdonosa nélkül (ugyanis sokkal csábítóbb úgy időzített bombát rejteni a csomagba, hogy te nem ülsz fel arra a gépre, amit felrobbantasz). Továbbá a biztonsági szerveknek is fontos feladatuk lesz: az elveszett utast elő kell keríteni, ne mászkáljon csak úgy céltalanul a tranzitban, ha már el nem repült, mert ezzel kockázati tényezővé válik.


Mindezeket figyelembe véve még mindig nem állítható, hogy kötelező lenne a last call, de szerintem nemigen mulasztják el.

2012. júl. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a durva,hogy én nem mászkáltam,hanem leültem annál a beszállókapunál,ami eredetileg ki volt írva.De már sokszor repültem,és tudom,hogy be szokták mondani,hogy megkezdték a beszállítást az xy kapunál,tehát ha megváltozik a kapu,akkor azért v.hogy értesülök róla.De se ezt nem mondták be,sem pedig a nevemet.Én meg úgy "késtem" le a gépet,hogy ott ültem másfél órával az indulás előtt.Most meg elintéznek annyival,hogy ők időben megkezdték a beszállítást.
2012. júl. 24. 00:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg bemondhatták volna, de azért Te is gondolhattad volna, hogy valami nem stimmel, ha egy üres kapunál üldögéltél egészen a gép indulásáig.
2012. júl. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem volt üres,és ráadásul több olaszul beszélő ember volt körülöttünk(Milánóba mentem volna),ezért nem gondoltam,hogy rossz helyen ülök.És nem mi jártunk így egyedül,mert amikor visszamentünk a csarnokba,hogy megkérdezzünk dolgokat,mások is épp módosították a jegyüket,ők is ott ültek ennél a kapunál.
2012. júl. 24. 00:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes. :S

Végül hogyhogy máshol kellett beszállni?

2012. júl. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit velem legutóbb műveltek Ferihegyen az egy vicc volt (persze másik 100 utassal együtt legalább). Ki volt írva honnan indul a gép, késik, jó... közben kiírták, hogy máshonnan indul, odamegy mindenki, elmegyek pisilni, mire visszaérek megint senki sehol. Megkérdezek egy arra mászkáló egyenruhás macát, jaa hát azt megint átírták máshova, nézzem meg valamelyik kijelzőt. Elballagtam a legközelebbig, aztán a kapuhoz, utána még egyet módosítottak és másfél órás késéssel indultunk. Már azt hittem helyben megszülök komolyan... Amúgy tény hogy nem kötelességük bemondani, többnyire beszokták. Volt hogy azért késett negyed órát a gépem, mert egy francia páros eltévedt valahol. Ha 50-szer nem mondták be a nevüket, akkor egyszer sem. Szemfülesnek kell lenni és figyelni nagyon, kérdezősködni, mert össze-vissza variálnak sokszor.
2012. júl. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
KÖTELEZŐŐŐŐŐŐ . ez szabály.
2012. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!