Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tunéziából szeretnék meghívni...

Tunéziából szeretnék meghívni egy fiút, ide magyarországra milyen papírt kell intéznem, és hol?

Figyelt kérdés

2012. júl. 6. 13:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
semmi baj, ám (sajnos) nagy a valószínűsége, hogy ha meglesz vízuma a "gyereknek", majd megy el innen, ahogy csak tud, mert látja, hogy itt sem zöldebb a kert. Csak ő ezt még nem tudja. de valamilyen szinten jól csinálja, mert nem egyből házasodik, hanem előbb "terepszemlét" tart. Úgy látom, ez már a következő generáció =) Bocs, Kérdező, de ez itt most nem rajtad dől el. Nagyon sok személyes példám van ilyenekre.
2012. júl. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező, még kis naív...
2012. júl. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Miért mindíg a negatívumokat kell írni , és ne rugaszkodjunk már el a kérdéstől köszönöm ! És ha már annyira naív vagyok akkor már inkább a kérdésre válaszolj biztos te annyira tudod !
2012. júl. 7. 14:10
 14/20 A kérdező kommentje:
A másik meg ő nem nagyon akar ide jönni inkább én akarom ezt !!
2012. júl. 7. 14:11
 15/20 anonim ***** válasza:
Én már egyszer válaszoltam. még jó hogy csak 1 piros kezet tudsz adni, mert forr benned a düh, kedves kérdező.
2012. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Jól van ezt nem tudtam , teljesen nyugodt vagyok , ne vedd magadra :)
2012. júl. 7. 17:44
 17/20 anonim ***** válasza:
55%
Már Olaszország felé nem nagyon tud, hát jön ide a kis arab...
2012. júl. 8. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Netán zavar ? kedves kérdező :)
2012. júl. 8. 11:43
 19/20 anonim válasza:
73%

Nagyon unom,hogy sok ember csak negatívumot gondol az arabokról...pedig szerintem ebben az országban is körül lehetne nézni.Amugy szerintem nem kellene általánosítani!!! Nekem egyiptomi barátom van és minden évben én járok ki hozzá...Mondhatom sokkal figyelmesebb mint a legtöbb magyar férfi.Akinek pedig fogalma sincs róluk,csak a hallottak alapján kommentál az szerintem fogja be!!!

Kedves kérdező...Először is neked kell meghívólevelet küldened,ezt a Magyar bevándorlási Hivatalnál intézheted.Ehez szükséges néhány papír,igazolás [link]


AZ elbírálás általában 2 hét,de nekem 5 nap alatt sikerült döntést hozniuk és megkaptam. A meghívólevél eljuttatásáról neked kell gondoskodnod,legegyszerűbb ha postán feladod. A meghívott útelevél számára is szükséged lesz. Miután eljutott hozzá,az ügyintézés az ő kezébe kerül...De elég sok papír munka.itt tudtok érdeklődni: [link]

Szerintem telefonon kérdezzétek meg,hogy mire van szükségük.

Miután minden dokumentum megvan...minimum 2-3 hónappal a tervezett utazás előtt...fel kell hívni a nagykövetséget és ők adnak egy időpontot(ekkor leadja a kért igazolásokat,dokumentumokat és kitölti a vízum igénylést)...az elbírálás kb. 30 nap

Mi is épp most intézzük ezeket a dokumentumokat:)

Sok sikert kívánok!

2012. júl. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia! Nem akarlak elkeseríteni, de minimális az esély, hogy megadják neki a vízumot. Ha nem gazdag és nem gazdag arab országból jön (Oman, Bahrein, UAE) szinte esélytelen!

Családegyesítéssel alig adnak ki araboknak vízumot, általában az elsőt még úgy sem kapják meg, hogy magyar feleségük van. Szóval, ha nincsen neki bent bankszámlán 1 millió Ft körül, neked meg egy jó zsíros állás, és lakás a neveden, akkor sajna nem fog tudni idejönni.

Sajnos tudom mit beszélek sok artabbal vagyok körülvéve, a férjem Egyiptomi. 2 évvel ezelőtt is vért pisiltünk mire beengedték, pedig kint éltem és házasok voltunk, mégis megkérdőjeleztek mindent. A múlt héten egy magyar lány zokogott a Tv telfon vonalába, hogy Szíriából jönnének haza egy időre míg lecsitulnak a kedélyek kint, házasok évek óta, gyerek van, csak épp nincs 1 milla a bankban. Nem engedték be. A követ azt mondta a lányak meg a gyereknek segít hazajönni de a férjnek nem.

Tulajdoni lap másolat, meghívó levél, banki igazolás, kereseti igazolás biztos, hogy fog kelleni.

Ezen felül talán befogadó nyilatkozat melyben vállalod az ellátását ittartózkadása alatt.

Neki is fel fog kelleni mutatni egy csomó szart. plusz retur repjegy és bíztosítás.

De 5%-ot adok rá, hogy beengedik és ez nekem elhiheted nem negatívkodás! Megpróbálhatjátok csak ne konyuljatok le, ha nem sikerül inkább legyen jó meglepi, ha mégis.

2012. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!