Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit tudtok Libanonról? Inkább...

Mit tudtok Libanonról? Inkább a kulturális dolgok érdekelnének, mint pl a családi hagyományok.

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy nagyon vallásosak a Libanoniak,és, hogy a családokban szigorú szabályok vannak a fiatal kapcsolatokra nézve
2012. márc. 30. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
En kitettem egy kerdeset tobb mint egy hete , de egyetlenegy valaszolon kivul senki nem reagalt.Szoval arra a megallapitasra jutottam h a magyarok nem igazan ismerik a libanoniakat, amit meg is ertek.En ismerek Libanoniakat, de nem nagyon beszelnek a szabalyaikrol.Mindenesetre az egik ismerosom 33 eves es egy 16 -17 eves lany fog elvenni most nyaron...a lany meg elvileg suliba jar meg egyetemre is akar menni.Es 1,5 - 2 eve jegyezte el.Jah es csaladon keresztul ismerte meg.Na innentol mar tamadt egy ket gondolatom...h a regi szabalyok meg ervenybe vannak azert.Es meg a mai napig a csalad valasztja ki a kiszemeltet. csak azt nem ertem aki lassan 15 eve kinn el kulfoldon es haza akar koltozni, az minek tartja meg ezt a hulye szokazt? bar lehet en tevedek...
2012. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jah azt kihagytam, h aki hazassag elott letesit nemi kapcsolatot, az naluk egyenlo a rib.anccal.Amikor megindulunk kocsival mindig imadkozik.Alkoholt iszik nagyon ritkan, es mivel Hollandia igy neha fuvezik is.Disznohust nem eszik.Es azt vettem eszre h a nagy reszuk k.vanak tartja az europai noket es lenezoek.Olyan felsobbrenduseg tudatuk van.Meg nem jottem ra miert.
2012. márc. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ez érdekes... (am lány vagyok)

Én ismerek egy családod, akik Libanoniak (külföldön élünk) a lány 17 éves, barátnők vagyunk, és egy út kapcsán megismertem a húgát, és a bátyját is... Megemlítettem a két lány testvérnek, hogy nekem bejön a bátyjuk, nagyon meglepően reagáltak, mondták, hogy ezen meg sem lepődtek, mert ezzel olyan érzésük van, hogy jót tesz a testvérük, és azért szeretik a lányok... Kérdezgettem a hagyományokról is, említettek pár dolgot. Pl a fiút nem engedik randizni, még csak nem is csókolózhat, nagyon vallásosak.

Nos, én ugye 19 éves vagyok, a srác 18, nekem nagyon tetszik, de igazából nem beszélgetünk, de ha valami csoda folytán neki is tetszenék, eléggé nehézkes lenne randizni, mivel a szülei nem engedik...

ezért is érdekel engem minden, ami ezzel kapcsolatos...

2012. márc. 30. 15:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez erdekes.Lehet ott is ki van mar elore valasztva a feleseg vagy egyszeruen nem akarnak europait a csaladba.

De szerintem, azert ne add fel.Jah es a libanoniak nagyon buszkek az orszagukra, szoval nemzeti erzuletben nincsenek hijjan.:)Akit ismerek o volt hazas hollandiai novel, aztan elkepzelheto h az allampolgarsagert.Aztan volt egy hosszu kapcsolta is egy romania novel.Lehet jgyesek voltak, de nem igazan szoktam faggatni, rajottem h nem szereti ha tul sokat "fecsegek, kerdezoskodok"Szoval mindettol fuggetlenul szerintem lehet eselyed.jah es a libanoni nok eleg szepek , szoval fel kell kotni a gatyat... naluk szepsegkultusz van.plusz h irtad nagyon vallasosak....van kedved muszlimanak lenned?xD

2012. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem muszlim, katolikus... nincs kivalasztva neki senki, egyszeruen megmondtak neki a szulei, hogy az egyetem/fosuli vegeig nincs randi, mert a tanulasra kell figyelni...
2012. ápr. 12. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:
katolikus? ohhh...akkor meg no para!:)
2012. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!