Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Állás Angliában?

Állás Angliában?

Figyelt kérdés

Párommal elhatároztuk hogy nekivágunk Angliának. Úgy volt, hogy egy nagy kertészetnél fogunk dolgozni, azonban mire aktuális lett volna a munka, eltűntek, akik intézték volna, így semmi nem lett belőle.

Azóta bújom a netet, de ott nem igazán találok megoldást.

Természetesen valamennyi alaptőkével rendelkezni kell, ezzel tisztában vagyunk, üres kézzel nem mennénk ki, hisz az első fizetésig is meg kell élni valamiből.

Én nagyon alapul beszélek angolul, párom még ennyit sem, viszont ő már volt kint Londonban korábban.

Igazából valami nagyon alap melóra gondoltunk, nem álmodozunk. Takarítás, gyári munka, virág-vagy zöldségkertészeti meló stb. Az sem baj, ha egyelőre csak szezonmunka lenne.

Egy kinti ismerősöm szerint(ő is kertészetben van) az a legjobb, ha kimegyünk és ott regisztrálunk egy közvetítő irodánál. Azok adnak szállást is, ha van épp szabad és majd természetesen vonják le a díját a fizetésből.

Adott is egy ilyen iroda telefonszámát. Ti mit gondoltok ezekről? Van valami tapasztalat? Azért lenne jó most, mert állítólag ilyenkor indulnak a szezonmunkák és nagyobb eséllyel tudnának foglalkoztatni minket. Viszont attól félek, hogy kimegyünk, felkeressük az irodát, aztán mégsem lesz meló, vagy csak hetek múltán esetleg és feléljük minden tartalékunkat. Mit tanácsolnátok? Neki vágjunk így? Vagy hol kereshetek ilyen jellegű "egyszerű" munkát? Jobb lenne a biztosra menni. Hely szempontjából mindegy, viszont olvasgattam a neten, és Prestonra írják, hogy ott viszonylag könnyebben találhatunk munkát, mert sok család foglalkozik kertészetekkel és gyárak is települtek oda. És ez az iroda is ott van valahol a közelében, aminek a számát megkaptam.

Minden segítségnek, véleménynek örülnék, viszont aki csak leoltani akar, azt szépen megkérem, inkább ne tegye, ígyis elég bajban vagyunk, hogy az előre megbeszélt munka nem sikerült és a felvett hitelösszeget, amit a kinti életre szántunk, nos azt viszont mindenképp fizetni kell.


Előre is köszönöm.

L/23


2012. márc. 9. 09:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

ma 16:51

Nekem 3 évig tartott az adósság rendezése.De nem csak ezért kellett fizetni,hanem azért,mert nem véglegesen hagytam el az országot,és a közös költséget továbbra is fizetni kell ha ott lakom ha nem.Még 1-2 évig itt maradok,majd hazamegyek..

2012. márc. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, nem mindegy a cél... a legjobb nem tervezni a "hazautat" :)
2012. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!