Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Állás Angliában?

Állás Angliában?

Figyelt kérdés

Párommal elhatároztuk hogy nekivágunk Angliának. Úgy volt, hogy egy nagy kertészetnél fogunk dolgozni, azonban mire aktuális lett volna a munka, eltűntek, akik intézték volna, így semmi nem lett belőle.

Azóta bújom a netet, de ott nem igazán találok megoldást.

Természetesen valamennyi alaptőkével rendelkezni kell, ezzel tisztában vagyunk, üres kézzel nem mennénk ki, hisz az első fizetésig is meg kell élni valamiből.

Én nagyon alapul beszélek angolul, párom még ennyit sem, viszont ő már volt kint Londonban korábban.

Igazából valami nagyon alap melóra gondoltunk, nem álmodozunk. Takarítás, gyári munka, virág-vagy zöldségkertészeti meló stb. Az sem baj, ha egyelőre csak szezonmunka lenne.

Egy kinti ismerősöm szerint(ő is kertészetben van) az a legjobb, ha kimegyünk és ott regisztrálunk egy közvetítő irodánál. Azok adnak szállást is, ha van épp szabad és majd természetesen vonják le a díját a fizetésből.

Adott is egy ilyen iroda telefonszámát. Ti mit gondoltok ezekről? Van valami tapasztalat? Azért lenne jó most, mert állítólag ilyenkor indulnak a szezonmunkák és nagyobb eséllyel tudnának foglalkoztatni minket. Viszont attól félek, hogy kimegyünk, felkeressük az irodát, aztán mégsem lesz meló, vagy csak hetek múltán esetleg és feléljük minden tartalékunkat. Mit tanácsolnátok? Neki vágjunk így? Vagy hol kereshetek ilyen jellegű "egyszerű" munkát? Jobb lenne a biztosra menni. Hely szempontjából mindegy, viszont olvasgattam a neten, és Prestonra írják, hogy ott viszonylag könnyebben találhatunk munkát, mert sok család foglalkozik kertészetekkel és gyárak is települtek oda. És ez az iroda is ott van valahol a közelében, aminek a számát megkaptam.

Minden segítségnek, véleménynek örülnék, viszont aki csak leoltani akar, azt szépen megkérem, inkább ne tegye, ígyis elég bajban vagyunk, hogy az előre megbeszélt munka nem sikerült és a felvett hitelösszeget, amit a kinti életre szántunk, nos azt viszont mindenképp fizetni kell.


Előre is köszönöm.

L/23


2012. márc. 9. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában dolgozom egy munka közvetítőcégnél.Tapasztalatom szerint nincs olyan közvetítő iroda ami szállást is ad.

Vannak külön olyan irodák ahol lehet szállást foglalni(a ti esetekben szobát),de ehhez ahogy írtad tőke kell. (1 hét bérleti díj+ 2-3 hét kaució)

Abban az ismerősödnek igaza van,hogyha kijöttök az össze munka közvetítőcéghez be kell menni és regisztrálni kell.Ez sem kerül pénzbe.Csak beviszed az előre megírt CV-ket,és elmondod,hogy munkát keresel.Elmondod hogy kertészetben vagy gyárban dolgoznál,vagy bármiben amire úgy gondolják megfelelő lennél.

De nem akarlak elkeseríteni.Az utóbbi időben a tapasztalatom azt mutatja,hogy aki nem tud angolul,annak a CV-jét szépen süllyesztőbe tesszük,és két dolgot mondanak nekik általában.

1.Írd be az asztalon lévő könyvbe a telefonszámodat,és ha van valami akkor telefonálunk(ebből semmi sem lesz)

2.sajnáljuk,előbb tanuljon angolul,addig nem tudjuk alkalmazni..


Természetesen ha van rokon vagy ismerős aki elintézi a melót,és bevisz akkor lesz lehetőségetek dolgozni.

Az igazság az,hogy a világ minden tájáról jönnek emberek hogy itt dolgozhassanak,és nagyon sokan tudnak is angolul,így bőven van válogatási lehetőség.


De ettől függetlenül,nem kell feladni,Ha belemertek vágni nyelvtudás nélkül is,akkor meg kell próbálni.Saját tapasztalatotokból fogjátok tudni,hogy érdemes volt vagy sem.

Én sok sikert kívánok nektek.

üdv

2012. márc. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszod. Azért is gondoltunk erre, mert az ismerős szerint az ő munkahelyükre is közvetítenek ettől az irodától embereket és állítása szerint van aki 0 angol tudással érkezik.

Megkérdezhetem, te melyik városban dolgozol?

2012. márc. 9. 12:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi értelme van ilyen kisegítőmunkákért kijönni nyelvtudás nélkül? Nem értem. És még hitelt is felvenni erre. Nagy felelőtlenség. Ezen az oldalon is, és sok más helyen is állandóan hajtogatja mindenki nem véletlenül, hogy szakma és nyelvtudás nélkül senki ne költözzön külföldre, mert csalódás lesz a vége.
2012. márc. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekünk nem gond az ilyen "alja munka", és ha már a hitelt kifizetjük és valamennyit összeszedünk mellette, már megérte. Legalább kipróbáltuk magunkat és ha nem megy, nem megy. :S De nem gondolok a legrosszabbra.
2012. márc. 9. 14:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ilyen munkákért nem igazán adnak olyan fizetést, amiből félre is lehet tenni. Bár mivel ketten vagytok, talán nem lehetetlen.
2012. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"valamennyit összeszedünk mellette, már megérte"


Az a baj az alja melókkal, hogy abból sokat nem fogtok félretenni. Ugyan megéltek belőle, de nagyon minimális színvonalon. Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy külföldre jönni megfelelő nyelvtudás, szakma, felkészültség nélkül óriási felelőtlenség. Az alap munkákat egy ideig el lehet viselni, de hosszabb távon nem. Spórolni pedig nem lehet belőle, legalábbis nem annyit, amennyit otthonról gondolnak az emberek. Én már itt élek egy ideje és látom azt, hogy itt is azok az emberek élnek rosszul mint otthon. A minimálbér, a helyi árakhoz képest nem sok, abból spórolni csak akkor lehet, ha nagyon spóroltok. A nagyon alap angoltudás pedig szerintem kevés. A volt lakótársam októberben jött ki, és a mai napig csak alkalmi melókból tengődik, ugyanúgy küzd a megélhetéssel és minden pénzt a fogához ver, csakhogy megéljen. A spórolás az fel sem merül. Sokszor döntenie kell hogy lakbért fizet vagy étkezik, mert annyira nincsen pénze. Ennél még otthon is jobban élt, de nem akar hazamenni, és nem akarja elismerni, hogy megfelelő angol tudás nélkül soha nem kap rendes munkát.

2012. márc. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

első vagyok.


Jól mondják a többiek.Minimálbérből nagyon félretenni nem fogsz tudni.Vagy ha igen,akkor olyan áron,hogy nem élsz,nem élvezed az életet,semmit nem látsz Angliából,mert arra sem lesz elég a pénz,hogy kirándulni menjetek.Jelenleg a minimálbér itt kint 6.08font/óra. Havonta még 1000 fontot sem éri el a bér.De nagyon sokan dolgoznak minimálbérrel.Írod,hogy az ismerősöd cége felvesz angol nyelvtudás nélkül is embereket.Ha így van,akkor meg kell ragadni ezt a lehetőséget,és szólni az ismerősnek,hogy intézze el minél előbb a munkát nektek.Mert nyelvtudás nélkül csak így tudtok állást szerezni.Ismerős,rokon,haver bevisz titeket.Egyébként éppen ma alkalmaztunk egy brazil lányt aki egy kukkot sem tud angolul.Iroda takarításra.De csak azért kapta meg a melót,mert az iroda név szerint őt kérte.(gondolom bent valakinek a rokona,vagy ismerőse lehet)

(én egy igazi gyárvárosból Swindonból írok)

2012. márc. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Abban sajnos igazuk van a többieknek, hogy a nyelvtudás nagyon fontos... a szakma már annyira nem, mert itt nem igen ismernek el olyan végzettséget vagy szakmai tapasztalatot, amit nem itt szereztél. Ebből adódan, amíg nincs legalább egy munka-referenciád egy angol cégtől, addig még nehezebb a munka találás.


Tapasztalatom szerint az ügynökségek nem foglalkoznak most az emberekkel, legalábbis az újakkal. Minket mindenhonnan elküldtek, hogy akkor menjünk vissza, ha van 6 hónap munkatapasztalatunk. Ennek semmi köze nem volt a nyelvtudáshoz.


Abban viszont nem adok igazat a többieknek, hogy minimálbérből nem lehet félretenni - és ezt már több helyen leírtam. Mindenkinek mások az igényei és az életszínvonala. Természetesen aki kaviárt eszik tőkehalmájjal és whiskey-t iszik szivarozás közben annak nehézkes minimálbérből félretenni.

Én a párommal egy minimálbérből is félre tudtunk tenni. Valóban nem milliókat... de két minimálbérből 200 font simán megtakarítható (de akár 500 is) havonta... úgy hogy kertes házban élsz, kocsit vezetsz, van pénzed ruhára és kajára, meg még kirádulni is (persze nem Spanyolországba... hanem mondjuk az állatkertbe). De ez még mindig jobb életminőség, mint panelban tengődni a koszos Budapesten és még a moziba se tudsz elmenni mert drága a bkv meg a mozijegy...


Két minimálbérből szerintem szép megtakarítást lehet elérni. Arról nem is beszélve, hogy amint van munkátok és sinen vagytok rögtön benne van a feljebb lépés lehetősége is... tanuljátok a nyelvet, szereztek munkatapasztalatot... 1 éven belül másfélszeres lehet a fizutok. Ez Magyarországon csak a mesékben lehetséges.


Amit én tanácsolnék, - ha a kertész ismerőssel nem jön össze - hogy keressetek bentlakásos munkákat... mondjuk egy családot, ahol au-pair-kertész párt keresnek. A pénz csak zsebpénz lenne, de lenne szállás meg kaja, tanulnátok a nyelvet és lenne munka-referencia. 1 év után tovább lehet lépni.


A legfontosabb dolog szerintem, amit fontos szem előtt tartanotok a csalódás elkerülése érdekében, hogy nem szabad rövid távra tervezni ... 1 év csak arra elég, hogy elinduljatok... Sok sikert!

2012. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 14:15

Igazad van.Lehet félre tenni pár száz fontot minimálbérből is,de csak akkor ha otthonra nem kell küldeni havonta pénzt az adósság rendezésére.Amikor én kijöttem (pár éve) és alig beszéltem angolul.Baráti segítséggel kaptam munkát,de minimálbért kerestem.Nem éltem nagy lábon.Igyekeztem a legolcsóbban kihoznia kaját,és sosem jártam busszal.Csakis gyalog mentem mindenhová,még akkor is ha esett,és 50 percet kellett gyalogolnom.Mégsem tudtam félte tenni,mert minden hónapban 150 fontot kellett haza utalnom adósság rendezésére.Szóval minimálbérből csak úgy tudsz spórolni,ha nincs adósságod.

2012. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

És mennyi ideig tartott az adóságrendezés? Mert írtam hogy kb 1 év az elindulás... De 1 év alatt szerintem simán le lehet rendezni az "induló tőke" adósságát...

Persze ha valaki a 20 millás hitelét akarja törleszteni az más tészta... de az otthonról se menne 200.000-es fizetésből se. :D

2012. márc. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!