Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyire viseli meg a gyereket...

Mennyire viseli meg a gyereket a külföldre költözés?

Figyelt kérdés
Nagyon tervezgetjük a külföldre költözést.(Hollandia, Nagy-Brittania) Gyerekeink :elsős,7 éves és ovis 4 éves. Mennyire érinti őket nehezen az elköltözés?
2009. máj. 15. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Az iskolásnak mindenféleképpen nehéz lenne,mert újra kellene járnia az elsöosztályt.Mindeggyiknek pedig,hogy új környezetbe kerülnének,a nyelvet megkellene tanulniuk.

Viszont a gyerekek könnyen és jól alkalmazkodnak.Nyelvet gyorsan tanulnak...

Nekem azt mondták,addíg költözzünk,amíg a gyerek iskolába nem kerül.Onnantól nehéz......

2009. máj. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen attól függ ti hogy álltok hozzá, hogy mit látnak rajtatok!Ha örültök, mondjátok milyen jó lesz, akkor nem lesz gond.Persze a beilleszkedés nem könnyű, de abban is sokat tudtok nekik segíteni!Azt nagyon hamar áthidalják, hogy nem ismerik a nyelvet!Szerintem nem érinti majd őket nehezen.Az öcsém 10 évesen év közben kezdte a sulit Angliában, és nem volt semmi gond!Kedvesek voltak vele, vannak barátai és az angol is jól megy már neki.Nem viselte meg a dolog, persze sokat mondták neki szüleim, hogy milyen ügyes, meg erős, meg hogy büszkék rá.Szerintem nem lesz gond:)
2009. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
az egesz csaladot ugyanugy megviseli, mi ket eve koltoztunk ki angliaba, kb ket hetig vagy max egy honapig mindneki paff volt, de utana mar minden ok, de annyira nem veszes a dolog mint ahogy az ember gondolja. inkabb csak szokatlan azert lesz a rossz erzes
2009. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeknek mindenképpen jó lesz, nyugaton mennyország az iskola a magyarországihoz képest. Egy baráti család 10 éves gyerekkel költözött el, itthon a kissrác utált suliba járni, ott meg hétvégenként alig várja a hétfőt.
2009. máj. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még lehet örültem is volna, ha anno kiköltözünk, most nem lenne akkor probléma egy nyelvvizsga... :)

Szerintem fontos hogy mellettük álljatok, hisz egy olyan világból, ahol mindenki megértette mit szeretnének, hirtelen átcsöppenek egy másikba, ahol nyelvet kell tanulniuk ahhoz, hogy kommunikálni tudjanak. Szerencsére a kicsik agya elég fogékony, és hamar megtanulják a dolgokat, de szerintem fontos, hogy ha nektek is nehéz az első pár hónap, ezt ők ne lássák rajtatok, nehogy elkeseredjenek. Biztos vagyok benne, hogy nem lehet könnyű az átszokás, de ha erősek vagytok, és biztatjátok őket, hogy mennyire ügyesek, egyre szebben beszélnek, és örültök, hogy ilyen hamar jól érzik magukat itt, büszkék vagytok rájuk, stb stb, akkor az egy gyerek számára nagyon nagy lelki töltet, és örülni fog minden egyes dicséretnek! :)

Nagyon fontos hogy meglegyen a kommunikáció köztetek, és hogy ha rossz kedve van akkor is hozzátok forduljon, hogy megtudjátok nyugtatni, hogy csak idő kérdése, és minden rendben lesz, találni fog barátokat, játszó pajtásokat, csak türelem. Rengeteget kell foglalkozni velük, és a lelki világukkal ha hirtelen új helyre pottyannak.

2009. máj. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi Londonba koltozkodtunk 5 es fel eves gyerekkel, aki mindjart az 1. osztalyba ment itt, hiszen Angliban az altalanos iskola 5 evesen kezdodik.

3 honap utan a kisgyerek mar mindent megertett, valaszolni meg nem tudott rendesen, de mar ertett. Az elejen amig nem ertette az angolt unatkozott a suliban.

Aztan minden jo lett, amikor mar beszelt is nagyon szeretett suliba jarni, es a mai napig is imad. Itt minden gyerek imad amugy suliba jarni nem ugy, mint otthon.

Azt tudom mondani, hogyha tenyleg komolyan gondolkoztok a kulfoldre koltozkodesen, akkor minel elobb koltozzetek, hogy a gyerekek minel kisebbek legyenek meg. Minel kisebbek annal jobban veszik az akadalyokat. Hihetetlen az alkalmazkodo kepesseguk, es az agyuk pedig mint egy szivacs ugy szivja magaba az ujat.


Majd meglatod hogy milyen hamar elsajatitjak az angolt, es ok fognak nektek forditani!!!:) (ha ti nem vagytok perfektek)

A gyerekek miatt aggodjal a legkevesbe.

Angliaba naponta millio kulfoldi csalad koltozkodik gyerekekkel angol nyelvtudas nelkul. A vilag minden orszagabol jonnek ide. Van olyan iskola Angliaban ahol 37 fele nyelvet beszelnek a gyerekek (egyutt jarnak az olasz, arab, horvat, nemet, mexikoi, libiai, nigeriai, magyar, spanyol...stb.)gyerekek, es sok kozuluk 0 angol nyelvtudassal megy a suliba.

Attol se feljel, hogy a gyerekek majd az angolt csak a suliban fogjak tanulni, es otthon veletek nem angolul hanem magyarul fognak beszelni. Itt ez termeszetes dolog.

Attol se feljel, hogy ti nem fogtok tudni beszelni a tanarokkal mert az angolotok nem eleg jo, es nem ertitek esetleg meg az osztalyfonokot. Hivnak magyar tolmacst, es a fogadoorara tolmaccsal mesz majd!:)

Minel elobb koltozettek ki. Nezd meg az utazas.com es az iranylondon.hu es a londonimagyarok.hu oldalakat is.

2009. máj. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!