Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha irtózom a nagy (obb)...

Ha irtózom a nagy (obb) házakban élő pókoktól és skorpióktól melyik országokat kerüljem el?

Figyelt kérdés

Szeretek nyaralni, szép idő, mesebeli tájak, gyönyörű lányok. Imádom ezeket a heteket, mert kikapcsolódok és kiszakadok a taposómalomból egy kis időre.


Azonban nem szeretem a pókokat, a skorpiókat és a kígyókat, nem szeretnék arra ébredni, hogy tarantulák mászkálnak rajtam, hogy megcsíp egy skorpió vagy megmar egy kígyó és a gyönyörű nyaralásból egy rémálom, esetleg életem utolsó órái következzenek!


Vagyis hova ne menjünk nyaralni ahol nagy (gyilkos) pókok, skorpiók, kígyók veszélyes leselkedik ránk? És hova menjünk, ahol biztonságban vagyunk ebből a szempontból, nyugodtan pihenhetünk a szállodában, a szálloda kertjében udvarán, a tengerparton.

Melyek azok az országok, melyeket jobb ebből a szempontból kerülni és melyek azok ahova nyugodt szivvel mehetünk, mert ilyen dögökkel max. az állatkertben találkozhatunk?


Tapasztalt utazók, írjatok, segítsetek! Leginkább attól tartok, hogy arra ébredek, hogy rajtam mászik egy ilyen dög.


2011. okt. 2. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

sztem kerüld Afrikát,Mexikót,Indiát.pl ezeket.

nyugodtan mehetsz viszont Franciaországba,Ausztriába,Svájcba,Lengyelországba,Izlandra.pl.sztem talán Egyiptomot is meg Tunéziát is kerüld.

ez a véleményem.ja és egy tuti hely:Csehország. azt nem kell kerülni.

2011. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Ausztráliát is kerüld.

[link]

2011. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hungy válasza:
100%
Ausztrália a legveszélyesebb ilyen szempontból. Én Tunéziában jártam már, egyetlen pókkal, vagy skorpióval sem találkozta. Szerintem mindenképpen igényes, drága szállodába érdemes menni - ha megteheti az ember -, mert ott eléggé odafigyelnek arra, hogy minden higiénikus és tiszta legyen, még a part is, így kicsi az esélye annak, hogy ilyen dögökkel találkozzon az ember.
2011. okt. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Dél-Amerika is felejtős :)

Európa szerintem "biztonságos" ilyen szempontból, mert nincsenek se óriáspókok, se óriáskígyók, ill. skorpiók se nagyon. Persze ha túrázni mész mindig figyelni kell (mert előfordulhatnak kígyók-békák és tsaik.). Amúgy meg este, lefekvés előtt szépen körbenézni a szobában, ablakot becsukni (vagy szúnyoghálós helyen megszállni) és akkor biztos nem lesz az ébredéskor gáz. :)

2011. okt. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Anglia is rossz választás ha félsz a pókoktól.Ugyanis Angliában honos a világ leggyorsabb pókja az óriás házipók.

(Giant house spider)

Én nap mint nap találkozom velük a lakásban és bizony tudok magas hangon sikítani. A padlókövön hallani hogy szedi a lábait..

itt egy szép példány.

[link]

2011. okt. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
engem is egy ilyen "házipók" várt vmelyik este a fürdőszobában, hát majd' beszartam, ráadásul pont most, ősszel van a párzási időszakuk, úgyhogy még gyakrabban jönnek elő. :(
2011. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

(Dél-Amerikás vagyok)

Ez az óriás házipók hát úúúrissteeen!! Komolyan mondom szerencsések vagyunk a kaszáspókokkal meg zugpókokkal...

2011. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én is írtózom az ilyen akármiktől...(darázstól,dongótól,bögölytől,méhecskétől is...)

Skorpió,kigyó: Hááát...ezek szerintem inkább ott India,Tunézia,Egyiptom környékén vannak...főleg sivatagos helyeken..

Pók: a pókok mindenhol megtalálhatóak!De ezek a nagyobb fajta,mérges pókok mexikó,ausztrália vagyis inkább Dél-amerika környékén vannak.

Európában nem leselkedik rád annyi veszély,mint a többi kontinensen...De ha 1 utazási irodát felkeresel ők tudnak adni részletesebb tájékoztatást ! :)

Persze,ha drágább igényesebb szállodát választasz ott csekély az esélye hogy "szembe találkozól" ilyen undormányokkal. .:)

És ha elhagyod a szobát ill. alszol jobb becsukni az ablakot...

bár,a szúnyoghálós ablak a legjobb.:)

Jó utazást kívánok neked,és remélem nem lesz "randevúd" ilyen akármikkel ! :)

2011. okt. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kígyó Ausztráliában is sok van!
2011. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!