Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit csináljak nyugdíjas...

Mit csináljak nyugdíjas lettem, teljesen egyedül vagyok, és olyan magányos vagyok, ti nyugdíjasok hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Megertelek, mert sok nyugdijastol hallottam ezt.

Fontosak a celok az eletben. Mitöl erzed jol magad, mi tesz boldogga, mi visz elöbbre? Szerintem egyreszt a celok, melyek között lehetnek nagyok is (tanfolyam...stb), masreszt a hetköznapokat hasznos, jo dolgokra forditani.

Terveim: akkor lesz idö dolgokra, amire gyerek, csalad mellett nem. Igy szeretnek megtanulni festeni, elsönek egy jobbagyfeltekes rajztanfolyam. Szivesen megtanulnek zongorazni. Szeretnem magamat tovabbfejleszteni, erdeklösesi területemnek megfelelö tanfolyamok (spiritualis, ezoterikus).

Ha lehetöseged van pl. minden evben külföldre utazni, akar egy nyelvet is elkezdhetsz tanulni (leginkabb angol). En nem sokszor voltam eddig, de csak magam miatt elötte mindig megtanulok par alap szot, kifejezest az adott nyelven, mert olyan jo erzes latni az idegen arcokat, hogy kimondatlanul is ertekelik... :)

Hetköznapokra: kiskert, sport, pl. uszas. Fontos a rendszeresseg, hogy legyen egy üteme. Jo erzes masoknak segiteni, ahol szükseg van ra, pl. betegeknek, idöseknek, kisgyerekes csaladoknak. Felvenni velük a kapcsolatot (környekbeli, vag akar ujsaghirdetes) es AMI NEKIK SEGITSEG, az nekik a segitseg (nem amit en annak hiszek).

Ugy tudom, a korral korabban ebred az ember, hosszabbak a nappalok. Hozzam közel allnak a chi-kung gyakorlatok, amit nagyon jol esik koran csinalni, nagyon jo testi-lelki allapotra is.

Csodalatos nyugdijas eveket kivanok es jo egeszseget!

2011. jún. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én már régen nyugdíjas vagyok,és egyedül élek. De vannak gyerekeim,unokáim,és itt a háztartás is. Mindig találok munkát,de jó időtöltés az olvasás,zenehallgatás,vagy akár keresni a neten valamilyen érdekes témát. De találkozom néha barátokkal,volt munkatársakkal egy kis beszélgetésre.

Az első időszak a legrosszabb,amíg ki tudsz alakítani magadnak értelmes programot. Remélem,hogy sikerül.

2011. jún. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
találj hobbit. pl horgássz
2011. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!