Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Au-pairnak megyek egy évre...

Au-pairnak megyek egy évre Londonba mi mindent vigyek magammal?

Figyelt kérdés
az utasterbe 10 kilos csomag mehet le pedig 15? Au pairek segitsetek
2009. márc. 24. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
le 20 utastérbe pedig akármennyi, a méret a fontos nem a súly. a mit vigyél magaddal résszel meg nem vagyok teljesen kibékülve, hogy konkrétan mire is gondolsz.
2009. márc. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Meleg ruhakat, zart cipoket, nyari ruhakat, tavaszi ruhakat keveset.

Londonban iszonyat rossz az idojaras! Ma pl. a gyerekeken sal, sapka es teli kabat is elkelt, nagyon hideg szel fujt. Az eso esik, hideg van, es fuj a szel, mindig. Meg nyaron is inkabb huvos van.

Farmerokat.

De igazabol probald meg a legeslegfontosabb dolgaidat osszeszedni, aztan az igazsag, hogy Londonban annyi uzlet, annyi divat, annyifele jo cucc van, hogy ugyis vasarolni fogsz mindig. A ruhakat, taskakat, cipoket learazzak rendesen, olcson hozzajutsz a markas jo dolgokhoz is. A hasznalt ruhaboltokban pedig megolcsobban tudsz vasarolni.

Szoval pakolj ossze 20 kg amire nagyon szukseged van, tobbet 1 dkg-val se hozzal, mert sokat kell fizetned erte a repuloteren.

Az utasterbe nem 10 kg mehet, ezt nem tudom ki mondta? Igazabol egy kezi taskad lehet, de altalaban tobbet szoktak felvinni, azert kezinek nezzen ki. Tehat ne borondbe gondolkodjal.

Easy Jettel, vagy Wizzair-al repulsz?

2009. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

A sulyhatar attol fugg, melyik tarsasaggal mesz.


A legfontosabb, amit vigyel az az otthoni TAJ-kartyad, illetve az EU-s TB-kartya, amit barmelyik megyei egeszsegpenztar ingyen, azonnal a helyszinen megcsinal neked (szemelyi kell hozza es bizonyitek, hogy jogosult vagy a TB-re). Szemelyi is kell, de ez ugye alap.


Ruhat csak annyit vigyel, ami az adott evszakban kell, ha tehat nyaron mesz, ne vigyel telit, ha telen mesz, ne vigyel nyari ruhat (nehany atmeneti cucc azert jol jon).


Hidd el, hogy ugyis zaros hataridon belul lecsereled az egesz ruhataradat, ez tobb au pair altal megerositett teny. :D


Szotarat vinni felesleges.


Ha kell meg info, szivesen segitek.


(szinten au pair)

2009. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Melyik ügynökségen keresztül mész?
2009. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nikcsi ***** válasza:
93%

Szia! Itt szinten egy ex-aupair. Sok ruhat hozni szerintem is felesleges, max egy par nadragot es pulcsit, mert itt nagyon olcson talalsz jo cuccokat. Hozz legalabb egy olyan szerkot amit nem sajnalsz a takaritashoz, mert azt sokat fogsz. :) (remeljuk az ellenkezojet :) Ha hozol otthonrol elektromos kutyut, akkor atalakitot mindenkeppen a konnektorhoz, ezt foleg a telefontolto miatt. Az elso napokban nem lesz idod ezutan szaladgalni. En tampont is mindig hoztam, mert az itteniek nem jottek be :) De ez termeszetesen hanyagolhato. Azt hiszem nagyjabol ennyi, ha eszembe jut meg vmi irok.

A poggyaszrol meg annyit, hogy feladando max 20 kg lehet, kezi pedig max 10 kg, nalam mindig igy volt, es repultem mar az osszes fapadossal. Csak arra figyelj hogy a kezi merete ne legyen nagyobb egy atlagos hatitaskanal.

2009. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Az otthoni taj kartyad es a Eu-s kartyad (ha van egyaltalan) nem kell, hiszen a csalad elvisz a haziorvoshoz, es ahhoz csak az utleved kell valamint majd a kinti, londoni lakcimed.

Gondolom nem feketen leszel a csaladnal, ugye?

2009. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és utlevel az szukseges nekem nincs utlevelem:-o
2009. márc. 25. 10:19
 8/10 Nikcsi ***** válasza:
92%
Utlevel az mindenkeppen jo lenne, mert sok helyen azt fogadjak szivesen.
2009. márc. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Már hogy a viharba ne kéne, különben fel se engednek a repülőgépre! Én februárban csináltattam és 2,5 hét alatt jött meg, szóval siess, nem tudom mikor mész de az utlevél KELL!
2009. márc. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is csinaltass utlevelet. A repuloterre felengednek, de Londonban az utlevelet kerik az orvosnal amikor jelentkezel, ha nyelviskolaba mesz akkor is, es ha dolgozni fogsz esetleg a csaladon kivul akkor is az utlevelet kerik.

Valaki azt mondja, hogy jo a szemelyi igazolvany is, neked a kartyas van mar gondolom, de erdekes, en akarhanyszor ugyet intezek Londonban, mindig az utlevelemet kerik.

Csinaltasd meg, lehet gyorsitottan is, es kerd 10 evre, ne csak 5 evre (szerintem).

2009. márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!