Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik sok országb...

Miért nem szeretik sok országban a magyarokat? (Jobb, ha nem szólalsz meg ott magyarul. )

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Mert nem ismerik el a felsőbbrendűségünket, és nem bírják elfogadni hogy nekük csak 100 éves múltjuk van és azt is csak kitalálták
2011. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
68%

Nálunk Szlovákiában sem szeretik ha magyarul beszélünk. Volt már példa arra, hogy meg is ruháztak ezért valakit:(

Én sem értem, a történelem tanárom szerint azért mert a múltban a világháborúk idején elég sokat háborúztak a területekért és akkor amikor nagy Magyarország volt akkor állítólag bezárták a szlovák iskolákat. És így akarják ezt a szlovákok viszonozni? Én sem értem. Sztem a politikusok összeugrasztják a nemzeteket egymással, holott a magyaroknak semmi baja nincs a szlovákokkal és fordítva. Lehet, hogy ez nem tűnik válasznak, hanem inkább egy példának ezért bocsánatot kérek. Remélem azért ez a magyar-szlovák viszony is megváltozik majd.

2011. máj. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
59%
Csak csatlakozni tudok az előttem szólóakhoz.
2011. máj. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"Mert nem ismerik el a felsőbbrendűségünket"


Na ezért :)

2011. máj. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Miert hiszik a magyarok, hogy oket az egesz vilag utalja? Mutatkozz be valakinek amerikaikent Angliaban, nemetkent Lengyelorszagban vagy oroszkent a Balti allamokban es meglatod, hogy akkor sokkal negativabbakat fogsz tapasztalni, jonnek majd a lenezo pillantasok. "Sok orszagban?" Max. egy par kornyezo orszagban, de ez is el van tulozva, mert nem mindenki ilyen. A tobbi orszagban kifejezetten pozitivan allnak a magyarokhoz vagy teljesen semlegesen, ha meg sosem ismertek egyet sem. Nekem vannak roman, szerb, horvat ismeroseim (nem magyarok), hat nagyon szegyeltem magam, mert ok siman tudjak, hogy hogy van magyarul a szia, koszonom stb., soha egyikkel sem volt negativ tapasztalatom, en meg egyik nyelven sem tudok meg koszonni sem. Csodalkoztam, hogy miert nyomatjak, hogy igy szemetek, ugy szemetek, mikor a legtobb ottani ember sokkal normalisabb a magyarokhoz, mint a magyar a magyarhoz. Szemelyes tapasztalat...mindenhol vannak rossz emberek is, ez nem magyarokra kihegyezett sajatossag.
2011. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Lehet szépíteni és mellé beszélni...

De amikor elfordul az eladó, ha meghallja a magyar szót,

hát az magáért beszél!!!

2011. máj. 20. 01:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Es amikor egy angol nem gyenge szarkazmust enged meg maganak csak azert, mert valaki jenki akcentussal beszeli az angolt, akkor az jobb? Minden orszagban van problema. Pl. a danok a nemeteket nem birjak, a tobbi eszak-europai orszagban is meg vannak az ellentetek foleg a sok arab bevandorlo miatt. Oda-vissza, adok-kapok ez, mint 2 makacs kisgyerek kozott, akik nem engednek. Mivel nekem 2 hazam van, megtanultam, hogy a kulfoldieknek mindig magyarkent kell bemutatkoznom (mas kulfoldon eloktol is hallottam mar ezt), mert ugy mindig sokkal pozitivabban es erdeklodobben allnak hozzam (mert Magyarorszagrol nem sokat tudnak, max. annyit, hogy szep nok vannak ott es a jo a vizilabda csapat, Puskas nevet meg Del-Amerikaban is ismerik, a fiatalok is!). Nem a nemzetiseget kell nezni kollektive, hogy szerbek, romanok, hanem az egyent es bunko, eloiteletes ember mindenhol el. Ez a vilag fajdalma mentalitas annyira magyar. Ha mas nemzetisegu lennel, azt hiszed, hogy nem valtanal ki ellenszenvet? Senki sincs a Foldon, akit mindenki szeret. Meg a semlegesebb Svajcra, Svedorszagra is le merem fogadni, hogy lenne olyan ember, aki rosszat irna. Tipikus kisebbsegi komplexust tukroz a kerdes.
2011. máj. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!