Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Meddig nevezhető egy ilyen...

Meddig nevezhető egy ilyen ember magyarnak?

Figyelt kérdés
Külföldön él sok éve, oda köti a munka, feleség, gyerek(ek), és esze ágában sincs hazajönni.
2011. ápr. 10. 00:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
kérdező: A lényeg ugyanaz, akár 10-szeresét, akár 20-szorosát keresed. jobban élsz, és meg tudod adni a családodnak azt a biztonságot amit kell. Én is szívesebben lennék otthon, egy alacsonyabb keresettel is, ha tudom, hogy holnap is meg lesz az az állásom, és holnap is tudok mit adni a gyerekemnek. Ez az "antimagyarozás" azok részéről jön akik nem mernek nekivágni, vagy nincs hozzá megfelelő képességük, tudásuk, és így keresnek önigazolást, hogy ők miért szenvednek inkább otthon. A Magyarság nem ebből áll szerintem. A magyarság már abban is kimerülhet, hogy ha jót nem tudok tenni az országomnak akkor rosszat sem teszek, nem maradok otthon adót csalni, nem járatom le a nemzetem külföldön azzal, hogy lopok, csalok. Ha úgy ismernek meg külföldön, hogy egy becsületes, jól dolgozó Magyar, akkor már többet elértem mint sok politikus, aki elvileg az ország sorsával kéne, hogy törődjön főállásban.
2011. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság,hogyha valaki kiköltözik és lesz egy jó munkahelye,megteremt magának egy olyna életszinvonalat amire itthon esélye sincs,akkor nem fog visszajönni,akármiylen hazafias lelkületű is.Főleg ha már családja is van az embernek,akkor az ember a lehető legjobb életszinvonalat akarja biztositani a családnak,ők állnak az első helyen nem a magyar hazafiasság.

Ettől függetlenül magyar marad,semmi köze nincs ennek ahhoz,hogy haza akar e jönni vagy nem

2011. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves 15:10!

Abban igazad van, hogy sokak nem mernek belevágni és a hazaszeretet remek kibúvó.

De sokan meg bele mernének vágni, csak nem a(z (általában) könnyebbik utat választják.

Érdekes módon én nem ismerek egy olyan embert sem a baráti társaságomba, aki ha akart akkor nem szerzett magának egy tisztességesen fizető állást MAGYARORSZÁGON.

És persze, hogy antimagyarozok, mikor azt látom, hogy sokan csak addig élnek itt, míg hasznuk van belőle, aztán fénysebességgel húznak el anélkül, hogy visszanéznének.

2011. ápr. 10. 18:25
 14/16 tade ***** válasza:
Szia. En Olaszorszagban elek szlovakiai magyarkent. A ferjem olasz, hiaba a temperamentum, az itteni kultura az olasz eletmod, hogy mondjam, nem sikerult belolem olasz asszonyt faragnia a 7 ev alatt, de nem is erolteti, hisz tiszteletben tartja, hogy magyarnak erzem magam, hogy magammal hoztam a hazassagba a magyar kulturat. A munkaheleyemen is mikor kerdeztek, hogy honnan szarmazom, mondtam szlovak allampolgar vagyok, de magyar az anyanyelvem es en magyarnak vallom magam es erre buszke vagyok Olaszorszagban.
2011. ápr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Talán irígységből mondják valóban sokan Mo.-n, hogy aki külföldre megy az már nem is igazi magyar. Nincs köze hozzá, hogy hol élsz, hogy minek, kinek vallod magad. Vannak olyanok, akik kimennek, és el is szeretnék felejteni honnan jöttek. De sokan nem így vannak ! Igenis sokat tudok külföldön él, mert külföldibe szerelmesedett bele, vagy itthon nem kapott munkát, kint sikere lett. Haza is járnak, gyerekeikben építik, hogy honnan valók, hova tartoznak, magyarul beszélnek velük, hagyományokat tartják. Ettől magyarok !

Tényleg az magyarabb, aki csak szidja aki ki mert menni és sikeres lett, míg Ő maga nem tudja hol húzza le jobban az államot a kis üzletével ? Ugyan már.

2011. ápr. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Aligha vagy tisztában a hazai viszonyokkal,ha azt állítod,hogy mindenki tud tisztességes állást szerezni Magyarországon! Nincs munkahely,ha van,akkor sem tudhatod,mikor küldenek el. Legfeljebb akkor tudsz állást kapni,ha elég pénzes vagy,van megfelelő összeköttetésed,vagy nagyon tehetséges vagy valamiben.

A többség NEM talál munkát!

2011. ápr. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!