Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Meddig nevezhető egy ilyen...

Meddig nevezhető egy ilyen ember magyarnak?

Figyelt kérdés
Külföldön él sok éve, oda köti a munka, feleség, gyerek(ek), és esze ágában sincs hazajönni.
2011. ápr. 10. 00:35
1 2
 1/16 anonim válasza:
48%

A felesége magyar? A gyerekei?


De leginkább attól függ, hogy ő magyarnak érzi-e magát.


,,Az a magyar ember aki magyarnak érzi magát. Az, hogy valaki magyar állampolgár és tud magyarul beszélni kevés ahhoz, hogy becsületes magyar szellem birtokolja a lelkét."

2011. ápr. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szerintem a kérdés szempontjából irreleváns, hogy a feleség (férj) és a gyerek(ek) magyar(ok)-e.


Akinek pedig "becsületes magyar szellem birtokolja a lelkét" az nem hagyja el önszántából Magyarországot véglegesen...

2011. ápr. 10. 01:45
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt sosem lehet tudni, hogy ki miert hagyja el az orszagot veglegesen. Lehet, hogy kenyszerbol, lehet, hogy onszantabol, lehet, hogy elindult szerencset probalni es olyan lehetoseget talat amiert megeri kint maradni.

Az 56-os magyarok kozul, akik kivandoroltak, sokan tartjak magukat magyarnak a mai napig is, viszont sokat nem. Van aki 50 ev utan is beszeli a nyelvet es emgtanitja a mar kint szuleto gyerekenek is, van aki nem.

Egy masik vonatkozas pedig lehet a penz. Ha te kimennel kulfoldre dolgozni es talanal olyan munkat, hogy mondjuk 10X annyit keresel mint otthon, akkor hazajonnel szenvedni, vagy inkabb kivinned a csaldod is, mert ott meg tudsz nekik adni mindent?

2011. ápr. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
nem ertem mitol magyarabb az az ember aki otthon el szidja a rendszet az orszagot a politikat etc.., mint aki kulfoldon el es segiti esetleg a csaladjat vagy kiviszi oket is hogy konnyebb legyen az eletuk. sokan azt hiszik hogy kulfoldon kolbaszbol van a kerites. hat nagy tevedes. nem konnyu nekunk se es vannak problemak masutt is es nagyon meg kell dolgozni azert hogy vidd is valamire! en se akarok haza menni ,10 eve elek kulfoldon de attol meg izig-verig magyar maradtam ,es nemis titkolom sehol, sottt!! ezert is kapok tobb megbecsulest mint a korulottem elo mas orszagbeli kulfoldiek,mert magyar vagyok! sok elonyom szarazik belole,a csaladom is itt el es ok is magyarnak erzik magukat.
2011. ápr. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg saját maga magyar akar lenni.


Èn nem azért mentem el magyarországról mert jobb megélhetés vagy ilyesmi. èn azért mert menni, látni akartam. Gyerekkoromba szüleimmel bejártuk az országot, mindig mentünk, láttunk. Ahogy felnöttem mindig többet akartam.

Sok országban éltem. Aztán Német férjem lett és gyerekeink születtek. Németországban élek, de soha nem vetettük el hogy magyarországon is élnénk. Habár itt sokkal jobb a megélhetés. Gyerekeim járnak a helyi magyar ovodába 1x egy héten. anyanyelvi szinten beszélnek magyarul, és majd a magyar iskolába is járni fognak.


Miért kell magyarországon élni ahhoz hogy magyar legyek?

2011. ápr. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Amíg beszéli a magyar nyelvet,tartja a magyar hagyományokat. Sokszor jobban,mint az itthon élő magyarok.Teller Ede, Wigner Jenő,Szetgyörgyi Albert és mások is Amerikában élt és dolgozott,de mindig magyarnak vallotta magát,és tökéltesen beszélte a nyelvet. Nem jött haza,de izzig-vérig magyar maradt.
2011. ápr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Bár már írták előttem, de én is úgy gondolom, hogy amíg magyarnak érzi magát.

Még akkor is, ha nem kényszerből él máshol, netán még szeret is ott élni, szereti is azt az országot. Ha ő magyarnak érzi, vallja magát, akkor ő magyar. Addig a pontig, amíg számára fontos a magyarsága.

2011. ápr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 kanóc válasza:
Ha az illető soha nem is akarna visszaköltözni, azt azért nem gondolnám, hogy minden kapcsolatot felszámolt Magyarországgal. Egy létező kapcsolat pedig közvetlen módon az illető barátainak, ismerőseinek, közvetve pedig másoknak is (az egész országnak) hasznos lehet. Próbálj meg úgy tekinteni az illetőre, mint Magyarország "nagykövetére".
2011. ápr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, inkább maradjon itt és haljon éhen? Akkor aztán igazi magyar lesz!
2011. ápr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte, hogyha 10-szer annyit keresnek külföldön, mint otthon, akkor otthon maradnék-e?

Na most én külföldön dolgozom (jórészt).

Ha a mostani fizetésem 10-ét megkapnám itthon, akkor eszembe se jutna külföldön (Németo.) dolgozni, de legjobb esetben a 20-át kapnám meg.

Így marad a külföldi meló és a heti ingázás.

2011. ápr. 10. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!