Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki külföldön él és van...

Aki külföldön él és van gyereke. Magyarnak nevelitek?

Figyelt kérdés
Értsd: magyarul tanítjátok, megismertetitek a kultúrával, szokásokkal, az ország történelmével stb.
2011. márc. 31. 01:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Beszélnek magyarul,és ismerik a magyar konyhát,szokásokat.

A történelem még nem volt téma,9 és 3 éves gyerekek.

2011. márc. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem nincs még gyerekem, de több rokonom él külföldön. A gyerekeiket tipikusan kétnyelvűnek nevelik, pl. magyarul beszélnek otthon, de németül az óvodában, iskolában, stb.

De amikor találkoztunk, egyértelműen érződött, hogy a magyart idegen nyelvként beszélik.

2011. márc. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Èn kint élek és rengeteg magyar ismerösöm van. Ahol apuka is magyar ott egyszerübb a helyzet, a gyerekek elsö nyelve magyar ahol apuka német ott pedig az anyukán függ.

itt van egy óriási magyar kör amihez több csoport magyar ovoda és iskola is tartozik. egyhéten egyszer van a kicsi csoportban énekelünk, mondókázunk a nagyobban már más foglalkozások vannak az iskolások pedig kortól függöen a magyar ABC-t, földrajzot történelmet tanulják.

èn magyarul beszélek a gyerekemhez de még csak fél éves. apa meg németül.

2011. márc. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elmondom miért tettem fel a kérdést.

Én Svédországban születtem, de kb. fél éves korom óta az USA-ban éltünk egészen a gimnázium végéig. Haza (Svédo.) csak nyáron jártunk, így nem alakult ki olyan szoros kapcsolat az otthoniakkal. Viszont egyetemre már Angliába jártam, ahol megismerkedtem a férjemmel, aki magyar, így közel 6 éve itt élünk Budapesten.

Bár én gyakran beszélek svédül rokonokkal, ismerősökkel, de ezek közül a gyerekeim a szüleimet és egy-két embert ismernek csak.

Itthon a gyerekekkel csak magyarul beszélünk, kivéve a legnagyobbal, vele angolul is, de a férjemmel egymás közt több nyelvet is használunk (angol, magyar, svéd, német, francia) már csak a móka kedvéért is.

Bár kicsit (nagyon) hosszú lett a bevezető, oda szerettem volna kilyukadni, hogy érdemes-e a gyerekeimet megtanítani a svéd nyelvre?

Mire megtanulnák, addigra valószínűleg már csak velem tudnának beszélni ezen a nyelven, és mivel rétegnyelv, így nem látom túl sok értelmét, bár a férjem nagyon akarja, mert, hogy ez az anyanyelvem.

Ti mit gondoltok? Nem hasztalan ez az egész? Az unokáknál/dédunokáknál úgyis meg fog szakadni.

Vagy csak én látom így?

2011. márc. 31. 12:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki külföldön él, akkor a gyerek akarva akaratlanul felveszi a másik ország szokásait is. Ok, hogy magyarul beszélünk otthon, de a gyerek az iskolában kénytelen más nyelven beszélni. Iskolában, óvodában felveszi a másik ország szokásait is (pl. helyi ünnepek, történelem stb). Természetesen legtöbb család probálja a saját hazájának a nyelvét, történelmét stb. átadni a gyereknek, de gyerek gyakran feleslegesnek érzi. Nálunk van anyanyelvi oktatás heti kétszer, de inkább csak iskola utáni pluszórának tartják a gyerekek.. Remélem azért később ha felnő akkor nem így fogja gondolni.
2011. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp érdemes a svéddel is foglalkoznotok. Először is, mégisscak az az anyanyelve. Ezen kívül a személyiségének csak használ, ha minél több kultúrát megismer.
2011. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
szerintem mindenképpen érdemes,hiszen részben onnan származik :) és szerintem gyönyörű nyelv,nekem semmi közöm Svédországokhoz,de a kultúra lenyűgöz,és bár még életemben nem jártam arra mégis alig várom már az első svéd nyelvóráimat..:)
2011. ápr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia Kedves Kérdezo!

Mi a párommal Csehországban élunk,de szlovákiai felvidéki magyarok vagyunk.A párom anyanyelve félig szlovák,félig magyar,az én családom teljesen magyar.

Számunkra nem kérdés,hogy a gyerekunk,aki májusban fog megszuletni,magyarul fog beszélni,mivel az az anyanyelve.A csehet és szlovákot megtanulja majd a suliban vagy az apjátol,én nem vagyok hajlando ugyanis szlovákul beszélni vele.Angolul és németul is meg fog tanulni,már csak azért is,mert ez manapság a minimum.

én a helyedben megtanítanám neki a svéd nyelvet,biztos nagyon szép és érdekes... :)

Itt Csehországban rengeteg magyar él,sok barátunk is van,akik szintén megtanították a gyerekuket magyarul,mivel az az anyanyelvuk.

Udv.: Bia

2011. ápr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy kis svéd alap még jól jöhet neki késöbb.

Használd ki,ha nagyobbak már nehezebb.

Ezt ajándékba,játszva kapja töled!

2011. júl. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!