Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egy kiskorú aki ebben az...

Egy kiskorú aki ebben az évben tölti a 18-at, milyen körülmények között költözhet külföldre egyedül baráti rokonokhoz, milyen papírok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
attól függ melyik országba szándékozik költözni...
2011. márc. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amíg kiskorú, addig a gyámhivatal engedélye, a szülők hozzájárulásával együtt. A gyámhivatal hozzá nem járulása korlátozó, tehát ha nem engedik, nem mehet, hiába engednék a szülei. Engedni az alábbi feltételekkel szokták: iskola igazolása arról, hogy az oktatása ott is biztosítva van -bár 16 év felett ez már nem kell, itthon 16 év a tanközelezettségi kor, tehát csak akkor kell, ha a választott ország korhatára szerint még iskolaköteles- , a befogadó nyilatkozata arról, hogy ott lakhat és gondoskodnak róla, hivatalos kinti környezettanulmány.
2011. márc. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2011. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
második: itthon (egyenlőre) 18 év a tankötelezettségi kor
2011. márc. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tényleg? Miért emlékszem én 16-ra? Köszönöm a felvilágosítást. :)
2011. márc. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 17:14 nem tudom,hogy te ezt honnan vetted,de messze nincs ilyen..

Aki ebben az évben tölti a 18 évet az nem kiskorú,hanem fiatalkorú.

Ha megvárja míg 18 lesz ,akkor csak egy útlevél kell,és mehet ahová akar.

Ha előbb akar kimenni,akkor csak annyi kell,hogy jelzi az iskolája felé,hogy nem fog X.naptól odajárni..

A fiammal 14 évesen jöttünk ki Angliába.A kutya se kérdezte,hogy hova megyünk..Az iskolában jeleztük,hogy külföldre távozunk,és ennyi volt..A gyámügy sem foglalkozott semmivel.Egyedül a családi pótlékot törölték el,mondván,hogyha a gyerek külföldön tanul,akkor nem jár(utólag tudtam meg,hogy ez sem igaz)

A nővérem lánya 17 évesen úgy döntött,hogy velünk akar élni,hogy itt kint tanulhasson.A szülei engedték,Így ő is csak annyit tett,hogy az anyjával együtt jelezték a suliban,hogy külföldön fog tovább tanulni.Az anyjával kijöttek,és itt kint az anyja (mint törvényes gyámja) kérte,hogy helyezzék iskolába,mert az otthoni törvények értelmében még tanköteles.(Angliai törvény szerint nem,mert ott csak 16 év a tankötelesség)

A nővérem hazament,a keresztlányom még mindig itt van kint...és a gyám még egyszer sem jött ki..

2011. márc. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 17:39!


A gyámhivatali ügyintézőtől vettem, amikor megkérdeztem tőle, hogy mi a menete annak, ha a gyerekemmel el akarok költözni egy másik országba. 18 éves korig kiskorú -merthogy a fiatalkorú is kiskorú, csak 18 évtől nagykorú. Az, hogy te megkerülted a hivatalt, nem azt jelenti, hogy szabályosan jártál el.

2011. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy..Nem kerültem meg a hivatalt.Írtam,hogy jeleztem,hogy külföldre távozunk,és kértem a családi pótlék további folyósítását,hiszen tanult tovább.Kaptam is egy hivatalos levelet amiben leírták,hogy miért nem jár..A gyámügynek is jeleztem,ők is küldtek levelet amiben ők írták le,hogy abban az esetben ha külföldre megyünk az iskolának írásos lemondó nyilatkozatot írjunk,és mi okból nem veszi igénybe az oktatást..Ezt hivatalos formában meg is tettük..Ennyi volt..Nem jöttek ki,nem kértek még iskolalátogatási papírt sem(pedig itt kint mi azt is igényeltük,hátha kérik)..

Szóval nem csak fogtam és "kiszöktem" vele..

2011. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát,hálás vagyok!!!
2011. márc. 26. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!