Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Anyukám nyugdíjas utazási...

Anyukám nyugdíjas utazási igazolványát Én is használhatom buszon, ha vidékre szeretnék menni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Te vagy a nyugdíjas vagy anyukád? Nem nem használhatod. Gondolom névre szoló.
2011. febr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Úgy tudom, hogy a házastársak között volt ez, hogy elhasználhatták egymásét, de azt sem tudom, hogy ez így van-e még. De a gyermek biztosan nem használhatja, még akkor sem, ha egy háztartásban éltek (szerintem).
2011. febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Még a házastárs sem használhatta! Az más téma, hogy a buszvezető vagy az ellenőr elnézte az ilyen "csalást".
2011. febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az van rá írva, hogy a GY illetve GO megjelölésű utalványokat a gyám és a gyámolt személy életkortól függetlenül megosztva használhatja.
2011. febr. 10. 10:42
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Ezt a 10.38-as kedvéért másolom ide a Volán honlapjáról:


Tájékoztató a nyugdíjas utazási utalványok használati feltételeiről


Tájékoztatjuk Tisztelt Utasainkat,hogy a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló 85/2007. (IV.25.) Korm. rendelet 4. §. 4. pontja értelmében „a kedvezményre jogosult személy az őt megillető kedvezményt házastársával (élettársával) megoszthatja, ha házastársa (élettársa) az öregségi nyugdíjkorhatárt (1997. évi LXXXI. törvény) már elérte.”


De ez gyermekre nem vonatkozik.

2011. febr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
77%
Csak akkor használhatod ha tényleg ott van az a Gy vagy G betű. Nekem akkor volt ilyen, amikor apukám meghalt és utána 1 évig kaptuk a nyugdíját, akkor járt ilyen utazási papír, amivel lehetett nekem is, anyukámnak is menni. Viszont utána, csak az árvaságival ill az azzal kapott utazási papírral csak az mehet, akinek a nevén van.
2011. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
felhívtuk a tisza volánt és igen lehet vele nekem is utazni
2011. febr. 10. 15:22
 8/9 rondakutya válasza:
40%
Ezért kerül ilyen sokba egy átlagos becsületes embernek a menetjegy, mert az ilyen szemeteknek is, mi kell kifizessük a jegyét. Szégyelld magad, ha használod. Vegyél rendes jegyet ahogy én is teszem meg még sokan mások.
2011. febr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Utolsónak írnám! A gyerek és a szülő akkor használhatja ugyanazt az utazásik, ha a gyerek félárva lett. Ez meg van jelölve az utazási utalványon, és a szülő határozatot is kap róla. Ne sajnáld szegény félárvát, mert igenis minden fillér számít annál, aki elvesztette a szülőjét. Az árvaellátás nyugdíjszerű ellátás, amit a gyerek kap a szülő ledolgozott évei után. Gyűlölködés helyett inkább tájékozódj!
2011. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!