Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan használhatom fel...

Hogyan használhatom fel édesanyám üdülési csekkjét?

Figyelt kérdés
Anyukámnak van üdülési csekkje, de ő nem akarja felhasználni és azt mondta használjam fel én. De hát a csekk névre szól és a tulajdonosa használhatja fel nem?! Vagy van mód arra hogy a lánya(én) is használhassam? Azt nem akarjuk hogy kárba menjen! Mi a teendő ilyenkor!? A válaszokat köszönöm szépen!
2009. jan. 29. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Kérd meg, hogy kisérjen el pl. egy utazási irodába, és ő fizesse ki vele a wellness hétvégét. Vagy valami más előre megváltható szolgáltatást vegyetek rajta, amit később más is (te) felhasználhat.

Sajnos a fizetéskor igazolni kell a személyazonosságot, és névre szóló számlát készítenek.

2009. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Én úgy csináltam, hogy felhívtam a wellness szállót, hogy mi a teendő, ha édesanyám üdülési csekkjét szeretném náluk felhasználni. azt mondták, írassak anyukámmal egy meghatalmazást, személyes adatokkal, aláírással. nekünk ott helyben kellett fizetni a szálló recepcióján. a recepcióscsaj el se kérte a meghatalmazást... úgyhogy simán lehet.
2009. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
85%
Nem lehet felhasználni más üdülési csekkjét még meghatalmazással sem,ha az üdülési szolgálat megtudja,vagy esetleg ő teszteli a szállodát,kizárhatják és nem fogadhat el több üdülési csekket.Az egyetlen mód,ha az édesanyád személyesen kifizeti az üdülésed az utazási irodában. A mi szállodánk recepcióján csak az veheti igénybe akinek a nevére szól.
2009. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Akkor is próbáld meg, hívd fel őket! mondom, én simán anyuméval üdültem.
2009. jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Én odadatam az én üdülési csekkemet a hugomnak, ök elhasználták mikor nyaralni voltak az éttermekbe, senki nem szolt hogy ki nevén van.
2009. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Hali! Vasúti jegyvásárlásnál például csak azt nézik, hogy az aláírás megegyezik-e a jogosult nevével, tehát ha az édesanyád nevét írod alá, akkor a rajta lévő Ft névértékben jegyet vehetsz rá. Fontos, hogy számlát csak az Üdülési csekken lévő névre állítanak ki, és ha a jegyre ráírják hogy "ÜCS" nem válthatod vissza, csak becserélheted másik azonos árú, vagy ráfizetéssel drágább jegyre a jegy érvényességén belül, illetve nem adnak belőle vissza. Egyébként szinte mindenhol majdnem annyira szigorúan kezelik, mint a készpénzt. Sajna sok az ellenőr is, aki azt figyeli, jogosan használod-e fel.

Ajánlom, kattincs ide:

[link]

2009. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol nézik egyébként ez helyfüggő én pl. vittem be családtagokat meg rokonságot strandra vele és azért mentem el én is, h ha nem tudnak vele fizetni akkor fizessek vele én. De gond nélkül fizettek vele.
2009. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben nem lehetne felhasználnod, de gyakorlatban ez változó. Én fesztiválbérleteket vásároltam anya üdülési csekkjéből, nem volt semmi gáz. Persze előre megkérdeztem a jegyárusító helyen, hogy anyának is jelen kell e lenni e, vagy elég, ha csak aláírja.


Azonban ez tényleg az adott helytől függ (hogy engedélyezik vagy sem), mert utólag úgysem tudja ellenőrizni a kutya sem, hogy ki fizetett azzal a csekkel, (az akinek a nevére szólt, vagy valaki más...)

2009. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sopronban mi is úgy nyaraltunk, ha apu csekkjével fizettem. Annyi hogy a számlát apu nevére állították ki. Igaz ez magánház volt...
2009. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
További érdekesség, hogy az üdülési csekket közeli hozzátartozó nevére is lehet kérni. Ha anyud cégénél legközelebb felmerül, hogy ÜCS osztás lesz, akkor kérje, hogy a te nevedre állítsák ki a csekket. Annyi a lényeg, hogy egy személy egy évben max a havi minimálbér értékének megfelelő csekket kaphat összesen.
2009. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!