Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha jól tudom reptéri utazás...

Ha jól tudom reptéri utazás során van egy bizonyos súlyhatár amíg az utasok ingyenesen vihetik fel a gépre a poggyászaikat. Mi van ha nem férek bele a limitbe? Mennyit kell pluszba fizetnem hogy hozzam a csomagot?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Meg kéne nézned a repülőtársaság honlapját ebben az ügyben.Ha fapadossal akarsz repülni akkor a megengedett kézipoggyász súlyhatár 10 kg. A nagy bőröndnél 32 kg.

HA több akkor vagy kipakoltatják veled,vagy ki kell fizetned a többletsúlyt. (de az már messze nem fogja megérni) Ezért érdemes 1-2 kilóval kevesebbet pakolni..

2011. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De ha előre jelzed feléjük, hogy nagyobb súlyú lesz a csomagod, mint a limit, és befizeted (a honlapjukon ott kell lennie annak is, hogy mennyit és hova), úgy már megéri. Az igazoló levelet kinyomtatod, ott bemutatod, és kész.
2011. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt LÉGITÁRSASÁGA válogatja. Wizzair esetén nincs lehetőség túlsúlydíjat fizetni, a csomag 32 kg lehet, és passz. E felett nem vesznek fel csomagot. Malév esetén 21 kg a csomaghatár, ott ha többlet van, akkor kilónként pár EUR a túlsúlydíj. A többi fapados esetén 15-20 kg a súlyhatár, és az, hogy túlsúlydíjat kell-e fizetni vagy újabb csomagot feladni, ezt tényleg csak a légitársaság honlapjáról tudod meg - legyen fapados vagy normál.
2011. febr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszadónál lévő súlyok csak a wizzairre igazak. De amúgy eleve úgy veszed a jegyet (legalábbis amelyik társasággal én jöttem), hogy be kellett jellnöm, hogy mennyi csomagot viszek, Alapból nálam 22kiló volt a nagy (bőven elég) és 10 kiló a kézi.

De amúgy csak a legszükségesebbeket pakold, semmi olyat amit ott ahova mész ott is meg tudsz venni fillérekért (pl halottam olyat aki könyveket meg lisztet, cukrot, ilyeneket cipelt). Én nőként belefértem a 22 kilóba, pedig minden sz@rt bepakoltam, de pl nem hoztam magammal csak 1 "otthoni" gatyót meg semi olyat, aminél nem fontos, hogy hogy néz ki. Magyarán a kedvenc ruháimat pakoltam be, 1-2 alkalmibbat és azokat, amiket a leggyakrabban hordok és tényleg nem tudnám nélkülözni. Bőven elég...

2011. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ahogy írták légitársaság válogatja. malévnál 23 kg az ingyenes és 10euro/kg a plusz súly. menj fel a légitásaságod honlapjára ott biztos megtalálod az infót.
2011. febr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!