Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Rendszeresen hosszabbítom az...

Rendszeresen hosszabbítom az EU kártyámat, mert minden évben megyünk külföldre. 5 évre adják. Most elővettem, mert aktuálisnak gondoltam és meglepődve láttam, hogy az érvényessége 23/05/2034. Elírás lehet, hiszen érvényes tb kell hozzá?

Figyelt kérdés
Mit csináljak?

szept. 12. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit?
szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 scamdemic ***** válasza:
100%
Régebben három évre adták, de ezt nemrég tízre növelték. Hosszabbítani egyébként nem lehet, újat adnak, ha a régi lejárt. A dátum alapján úgy látom, hogy az idén május 24-én kaptál újat, vagyis közel 10 évig most nem lesz rá gondod.
szept. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem gondoltam, hogy 10 évre adják má, hiszen feltétele az itthoni, rendezett TB jogviszony. A férjem 2024.09.14-ig kapta. Ugyanazon évben igényeltük.
szept. 13. 05:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagy rosszul emlékszem az övére és idén májusban igényeltem. Valószínűleg így volt.
szept. 13. 05:42
 5/7 A kérdező kommentje:
A NEAK honlapja 36 hónapot ír, de az 2015ös tájékoztató.
szept. 13. 05:44
 6/7 anonim ***** válasza:

3

Töki ez nem úgy megy hogy ha van kártya egyből ellátnak. Ugyanúgy csekkolják a rajta szereplő adatok alapján hogy van-e aktív biztosításod. Ha mondjuk külföldre költözöl és lemondod a tb-t egyből küldik a felszólítást hogy le kell adnod különben büntetést von maga után. De ha meg is tartod akkor sem látnak el vele.

szept. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6os Igen, közben kiderült számomra is, hogy már 10 évre adják, de kötelező a TAJ szám érvényesség ellenőrzés az ellátás előtt. Köszönöm még egyszer, megnyugodtam.
szept. 13. 08:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!