Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ki hova megy nyaralni idén?

Ki hova megy nyaralni idén?

Figyelt kérdés
máj. 8. 15:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
16%
Már miért kéne, hogy házunk legyen? 90 napig teljesen jogszerűen tartózkodhatsz odaát, csak a pénztárcád szabja meg, hogy meddig maradsz. Egyébként tényleg sok magyarnak van többnyire valamilyen condoja arrafelé, nem is olyan drága, mint gondolnád. A kiköltözést természetesen iróniának gondoltam, mert a prosztó módon állandóan más zsebében kutakodó polgártarsak pukkasztása megér ennyit. Majd meglátjuk, 2-3 hét elég lesz Clearwater környékén, de én most megyek a hónap végén idén ötödször az USA-ba, de ezek az utak munkaügyek, nem számolom nyaralásnak. Egyébként, hogy mennyire nem vagytok képben, elmondom, hogy pl. Cape Canaveralben, az űrközpont mozijához sorakozva, ki áll előttem? Egy magyar pár, 2 kisgyerekkel, Budapestről. Tavaly például a houstoni Space Centerben bevittek csoporttal abba a terembe ahonnan a holdraszállást vezényelték, mit ad isten, magyar hangokat hallok, ők egy 30-as pár volt szintén Budapestről. De három volt gimis osztálytársam is orvosként él odaát, egy Orlandóban, egy Denverben egy meg San Diegoban. Amikor feléjük járok, mindig össze is futunk, amit kifejezetten ők szorgalmaznak, de a pofám leszakadna, ha tőlük kéne szállást kunyerálnom. Nyilván látszik, hogy nem 20 éves vagyok, de egy valamit megtanultam. Nem nyafogni kell, meg mindenféle politikusra fogni hogy miért sz*r az életed, hanem az van, amit te megteremtesz magadnak. Tessék már felnőni
máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
27%

Úrsiten miért kellett ilyen bunkón válaszolni egy sima kérdésre? Képzeld tudom hogy 90 napig lehet az USA-ban tartózkodni, és képzeld azt is tudom hogy lehet ott is magyarokkal találkozni. A 7-es választ is én írtam, hogy nyáron mi is USA-ba utazunk, és korábban már voltunk kétszer. Nem csak te vagy ilyen "menő" hogy oda jársz.

Csak mivel azt írtad hogy kiköltöztök, gondoltam megkérdezem van-e ott házatok. De látom már kár volt.

máj. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
78%
#22 Úgy érzem irányodból jogos a kritika. Nem mentség, de elmondom, hogy a 16-os válaszom lepontozasa mögötti attitűd váltotta ki belőlem a dührohamot. Nem azokkal van bajom, akik önhibájukon kívül kerülnek nehéz helyzetbe, hanem azokkal akik mindig másban találják meg saját kudarcos életük okát, aztán névtelenül szívesen vízbefojtanák bárki 8 éves kislányát, mert apuja 5 forinttal többet keres és ezt sietnek is -névtelenül - pirosozással itt ki is fejezni.
máj. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Én meg a 17-es választ írtam.

Usa-ban Kanadában éltem kanadai nőt vettem el így ott megkaptam egy idő után minden papírt már teljes jogú tagja vagyok az országnak.2 havonta repülök ki mivel kinn is van cégünk de itt van egy házunk az Alföldön.

Még se kérkedek vele hogy hányszor meg hol jártam az Usa-ban meg milyen ismerőseim vannak.

De így elovasva a válaszokat nekem is kedvem támadt leírni.Autóalkatrészeket meg kerti gépeket forgalmaztam majd beindult az üzlet több helyet is nyitottam.Pár év után itthon még kimondani is sok bevételem lett.Az Usa-ban vannak ilyen programok friss bevándorlóknak akik legálisan élnek kinn.Én egy mezőgazdasági programot választottam egy ilyen céget kellett létrehozni 5-10 főt alkalmazni.Üzleti befektetői vízum ennek is fajtái vannak minden államban más feltétellel.Én akkor Wyomingban fektettem be.Igazából farmárveréseken indultam.Egy hetet töltöttem ott az akkori asszonyommal és vettem egy óriási farmot ami arrafelé csak átlagos.500 hektár marhafarm.

Hát gyerökök mit írjak de őszintén?Iszonyatosan sok meló volt.Alkatrész meg gépboltok vezetésére felvettem egy embert elkezdtem a farmot csinálni.Sok meló volt de rengeteget dolgoztam és baromi sok pénz jött be belőle.

Itt mar agyaltam mire költsem.

Elváltam majd Kanadában szintén voltak ilyen üzleti befektetői lehetőségek Saskatchewan tartományban fektettem be.Szintén ingatlanos árverésen egy hatalmas farmot vettem elég olcsó volt az Usa farmhoz képest.Itt 5 embert kellett felvennem 5 évig megtartanom a farmot.Saskatoon közelében az igazi kanadai prérin van egy gyönyörű farmom.Asszonyt is itt ismertem meg a termelői piacon ő is termékeket bogarászott.Farmer lány ő is így mikor hazahoztam először az Alföldet jártuk bevitt is vettünk egy igazi alföldi tanyát ha idejövünk az erdő szélén a pusztában élvezzük a csendet.

Ennyi röviden.

máj. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!