Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az mennyire általános vagy a...

Az mennyire általános vagy a vidéki lakosság hanyadrészét érinti, hogy felnőtt létükre még nem voltak a fővárosban?

Figyelt kérdés
Nekem annyira furcsa, hogy 30-40 éves emberek azt mondják még nem voltak Pesten. És igazából még a megyéjük székhelyét sem ismerik igazán.

#Budapest #főváros #nem talál ki a falúból
2022. dec. 11. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem veszítettek vele semmit.
2022. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez manapság elenyésző. Magyarországon belül azért nincsenek egetrengető távolságok, vonattal könnyen elérhető a főváros az ország szinte bármely pontjáról (nyilván ebben lehet átszállás).

1-es, igen, akinek a falusi kocsma üti meg az ingerküszöbét, az valóban nem vesztett semmit.

2022. dec. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Igencsak ritka, de nem hiszem, hogy van erre statisztika.

Még a népszavazás sem tért ki erre, pedig sok fura kérdés volt.

2022. dec. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Meglepően sokan nem jártak még sem a fővárosban, sem a Balatonnál.

Sokaknak nincs is erre igényük, és képesek a teljes életüket leélni pár km2-en.

2022. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
Basszus, szo szerint azt akartam irni amit az elso valaszolo. Ez a varos a Fold segglyuka.
2022. dec. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
#5: ezek szerint nem sok helyen jártál eddig...
2022. dec. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

"A KSH frissen publikált, I-VII. havi (január-júliusi) statisztikái alapján a főváros kereskedelmi szálláshelyein regisztrált vendégérkezések száma meghaladta a 2,5 milliós lélektani határt: 2.510.680 vendég 5.800.890 vendégéjszakát töltött el Budapesten. Az év eddigi legforgalmasabb hónapjaként zárták a júliust a fővárosi szálláshelyek, 1.002.248 vendégéjszakával, ami egyben azt is jelenti, hogy új júliusi rekord született. A BFTK elemzése következik."


Ez volt 2019-ben a covid előtt. Biztos azért jön ide ennyi turista, mert a "Föld segglyuka"


Maradjatok az ózdi lakótelepen!

2022. dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%
6.-s meglepodnel, Indiaban is.
2022. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Nekem mindig hihetetlen, hogy hogyan kepesek max.egy faluban leelni az eletuket ugy, hogy meg csak kirandulni se mennek sehova. Nincs is ra igenyuk, nekem mint aki szeret utazni es megorulnek ha nem tudnek vilagot latni, ez erthetetlen szamomra.
2022. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Most miről van itt szó? Sértődött budapestiek pattognak, hogy miért szarik rájuk az ország nagy része? A belföldi turizmus budapestre soha nem volt erős, iskolákból hordják a gyerekeket osztálykirándulásra, de felnőttkorban már inkább nyugodtabb, zöldebb helyekre mennek az emberek, illetve hamarabb megy valaki külföldre, minthogy a csöveseket, cigányokat kerülgesse büdöspesten.
2022. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!