Kezdőoldal » Utazás » Európa » A két Komáromban el lehet...

A két Komáromban el lehet tölteni egy egész napot reggeltől estig? A szlovák részen (tudom, hogy kicsivel több, mint a lakosság fele magyar) mennyire elfogadott bolti eladókhoz, pincérekhez először magyarul szólni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 30. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bőven kitöltenek egy teljes napot a látnivalók.

A túloldalon is teljesen elfogadott a magyar nyelv használata. Pl. ha már bolti eladók, ha bemész egy szupermarketbe, jó eséllyel hallani fogod, ahogy a dolgozók egymásnak is magyarul kiabálnak át, hogy új kasszát kellene nyitni vagy mi a kódszáma a karalábénak.

2021. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Én is el tudnék, ha esetleg gyalogosan (vonattal stb) érkeznetek érdemes fölosztani a napot, magyar oldalon kezdeni és a nap többi részét a túlparton tölteni. Nem véletlenül az az "igazi" Komárom, sokkal komolyabb város. Kb mint Esztergom-Párkány viszonylatban Esztergom és oda-visza átsétálni bőven elég egyszet. (Bár az erőd látogatható részei inkább nálunk vannak, ha jól tudom.) A szlovákiai Komáromban van egy csomó, jó beülős hely. Először nekem is fura volt ott magyarul megszólalni, magyar felirat nulla, ami szerintem szlovák specifikum, legalábbis máshol nem láttam még magyar nyelvű települést ahol ne lenne majdnem minden kiírva magyarul is... némi diszkomfortot ad, de idővel rájössz hogy legtöbben magyarok illetve még a nem magyar anyanyelvűek se sértődnek meg ha magyarul szólsz hozzájuk. Rosszabb a hírük a kelleténél, bár én a "mély" Szlovákiában sose jártam, lehet, hogy ott kevésbé toleránsak.
2021. máj. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!